AK Partili Ödünç: "Mesleki eğitimle ‘Aradığım elemanı bulamıyorum’ yakınması tarihe karışacaktır"
  • Bursamız.com
  • Bursa Haberleri
  • AK Partili Ödünç: "Mesleki eğitimle ‘Aradığım elemanı bulamıyorum’ yakınması tarihe karışacaktır"

AK Partili Ödünç: "Mesleki eğitimle ‘Aradığım elemanı bulamıyorum’ yakınması tarihe karışacaktır"

AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, mesleki eğitim ve özel sektör arasında kurulan güçlü bağ sayesinde artık "Aradığım elemanı bulamıyorum" yakınmasının tarihe karışacağını söyledi.

ABONE OL
11/01/2022 18:20
AK Partili Ödünç: "Mesleki eğitimle ‘Aradığım elemanı bulamıyorum’ yakınması tarihe karışacaktır"
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BURSA (AA) – AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, mesleki eğitim ve özel sektör arasında kurulan güçlü bağ sayesinde artık “Aradığım elemanı bulamıyorum” yakınmasının tarihe karışacağını söyledi.

Ödünç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin kültür ve medeniyet değerlerinden kopmadan adalet ettiği konuma gelmesi için aka gayretler gösterildiğini belirtti.

Ülkenin kalkınması adına son 20 yılda her alanda aka atılımlar gerçekleştirildiğini anlatım eden Ödünç, bilhassa 2002 yılında bütçeden eğitime ayrılan 7,5 milyar liralık payın bugün 274 milyar 384 milyon seviyesine çıkarıldığını dile getirdi.

Bütçede “Aslan payı”nın eğitime ayrıldığının altını çizen Ödünç, şunları kaydetti:

“Hükümetimiz, mesleki ve teknik eğitim alanındaki tecrübeleri uluslararası alana taşımak adına yeni projeleri hayata geçiriyor. Bu amaçla uluslararası mesleki ve teknik anadolu liselerini açıyoruz. Bu okullarda hem kendi evlatlarımıza yeni ufuklar kazandıracak hem de gönül coğrafyamızdan gelecek gençlere mesleki eğitim imkanı sağlayacağız.

Attığımız bu adımlar, bir yandan mesleki eğitim merkezlerimizin cazibesini artıracak, paha taraftan ülkemizde genç işsizlik oranlarının düşürülmesinde önemli rol oynanacaktır. Mesleki eğitim ve özel sektör arasında kurulan bu güçlü bağ sayesinde artık ‘Aradığım elemanı bulamıyorum’ yakınması da tarihe karışacaktır.”

HDP’li Semra Güzel’in “Sözlüm” dediği terörist, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş

Öğretmenlik Meslek Kanunu Teklifi, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda kabul edildi

Cumhur İttifakı tarafından hazırlanan Seçim Yasası teklifi raftan iniyor

AA / İsmail Çimen – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.