Bilecik Valisi Kızılkaya, Osmaneli’nde ziyaretlerde bulundu

Bilecik Valisi Kızılkaya, Osmaneli’nde ziyaretlerde bulundu

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Osmaneli ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

ABONE OL
13/01/2022 15:10
Bilecik Valisi Kızılkaya, Osmaneli’nde ziyaretlerde bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİLECİK (AA) – Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Osmaneli ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

105 bin metrekare meydan üzerine kurulan ve yıllık 60 bin ton atık madeni yağ işleme kapasitesine sahip olan Tayraş “Atık Yağ İleri Dönüşüm Rafinerisi”nde incelemede bulunan Vali Kızılkaya, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Afşin ve ilgililerden bilgi aldı.

Kızılkaya’ya tesis hakkında bilgi veren Afşin, “Atık Yağ İleri Dönüşüm Rafinerisi” ile Avrupa Birliği (AB) ve milli mevzuata müsait olarak faydalı kullanım ömrünü tamamlamış madeni yağları işleyerek, yüksek katma değere sahip baz yağları elde ettiklerini söyledi.

Vali Kızılkaya daha sonra Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, İl Jandarma Komutanı Albay Muzaffer Sandal ve Belediye Başkanı Münür Şahin’le Hisarcık köyünde Osmaneli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin 22 üyesinin çalıştığı ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansından (BEBKA) alınan destekle kurulan tesisi inceledi. Osmaneli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Abdullah Tetik, Vali Kızılkaya’ya tesisteki üretim hakkında bilgi verdi.

Hisarcık ve Adliye köylerindeki sulama göletlerini inceleyen Kızılkaya, Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş ve yetkililerden göletler hakkında bilgi aldı.

Sulama alanlarının geliştirilmesi için lüzumlu projelerin yürütüldüğünü aktaran Kızılkaya, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan amel adamı Hamza Uzun’un tesislerini ziyaret etti.

Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Maruz kaldığımız onca adaletsizliğe rağmen Avrupa Birliği, stratejik önceliğimiz olmayı sürdürüyor.

Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Maalesef AB, körü körüne Rum tarafının sözcülüğünü yaparken, aynı coğrafyanın ayrılmaz parçası olan Kıbrıs Türklerinin…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Avrupa Birliği’nin 2022 yılında stratejik miyopluktan kurtularak Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesinde daha cesur…

AA / Muhsin Arslan – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.