Bursa’nın değerleri Sırbistan’daki tanıtım günleri etkinliğinde vitrine çıktı

Bursa’nın değerleri Sırbistan’daki tanıtım günleri etkinliğinde vitrine çıktı

Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Bursa, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da tüm değerleriyle tanıtıldı.

ABONE OL
12/01/2022 18:30
Bursa’nın değerleri Sırbistan’daki tanıtım günleri etkinliğinde vitrine çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BURSA (AA) – Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Bursa, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da tüm değerleriyle tanıtıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından 2022 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Bursa’nın uluslararası arenada ön plana çıkartılması yönündeki çalışmalara devam ediliyor.

Bursa’nın turizmden daha fazla hisse alabilmesi amacıyla bugüne kadar fazla sayıda uluslararası tanıtım etkinliği gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesinin son durağı Belgrad oldu.

Belgrad’da düzenlenen Bursa Tanıtım Günü etkinliğine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı dizi Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kamil Özer ile Bursalı turizm profesyonelleri katıldı.

“Bursa fazla özellikli bir şehir”

Belgrad Crown Plaza Oteli Fuaye Alanı’nda düzenlenen etkinlikte, Bursa fotoğrafları, çini ve Bursa ipeği sergileri ile geleneksel yöntemle kozadan ipek ipliği elde etme uygulaması katılımcılardan aka ilgi gördü.

Bursa’nın tüm yönleriyle tanıtıldığı Bursa Tanıtım Günü etkinliği açılış töreninde konuşan Aktaş, “Gastronomiden tarihi ve kültürel mirasa ve tabii zenginliklere kadar pek fazla değere sahibiz. Geçtiğimiz ay Sırbistan’dan 60 öğrenciyi Bursa’da ağırladık. Burada turizm profesyonellerimiz de var. İnşallah yapılan ikili görüşmelerle iki ülke arasındaki ilişkilerin artarak devam edeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan da Türkiye’de Anadolu’yu, Türk İslam kültürünü en iyi anlatan şehirlerin başında Bursa’nın geldiğini aktardı.

Belgrad Belediye Başkanı Zoran Radojicic ise daha önce Bursa’yı görme imkanı bulduğunu ve fazla beğendiğini kaydetti.

Bursa Tanıtım Günü etkinliği kapsamında Bursalı turizm profesyonelleri, Sırp turizmcilerle ikili görüşmeler yaparak iki belde arasındaki turizm fırsatlarını değerlendirdi.

AA / Cem Şan – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.