Bursaspor Yönetim Kurulu: "Bize ait hatalardan ders çıkardık"

Bursaspor Yönetim Kurulu: "Bize ait hatalardan ders çıkardık"

Bursaspor Yönetim Kurulu, kötü sonuçların ardından resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Bize ait hatalardan ders çıkardığımızın ve Büyük Bursaspor Camiası'na verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına büyük bir özveri ile çalışmalarımızı sürdürdüğümüzün bilinmesini isteriz"...

ABONE OL
12/01/2022 23:00
Bursaspor Yönetim Kurulu: "Bize ait hatalardan ders çıkardık"
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL (İHA) – Bursaspor Yönetim Kurulu, fena sonuçların ardından resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, “Bize ait hatalardan ders çıkardığımızın ve Büyük Bursaspor Camiası’na verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına aka bir özveri ile çalışmalarımızı sürdürdüğümüzün bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Yönetim Kurulu, resmi internet sitesinden izah yayımladı. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Büyük Bursaspor camiası; Bursa’nın en aka markası olan, bilhassa son 40 yılda Türk futbolunda bariz bir şekilde hissedilen İstanbul hegemonyasına son verip bir Anadolu devrimine imza atarak büyüklüğünü şampiyonlukla taçlandırmış Bursaspor’umuzun son yıllarda içerisinde bulunduğu durumu kabullenemeyişimiz üzerine göreve talip olduk. Bursaspor’umuzun mevcut şartlar ortamında adalet ettiği konuma gelemeyeceğini ve ne yazık ki bu durumun yavaş yavaş alışkanlık haline gelmeye başladığını görmemiz, taşın altına elimizi koyma irademizin en önemli gerekçesi oldu.Nihayetinde değerli kongre üyelerinin teveccühü ile seve seve giydiğimiz bu ateşten gömleğin, bir o kadar da mübarek olduğunun bilincinde olarak göreve geldik. Önümüzdeki en aka engellerin başında, bilindiği üzere kulübün mali yapısı vardı. Bir tarafta kentte umutsuzluğun en önemli gerekçelerinden biri olarak gösterilen transfer tahtasının kapalı olması durumu, öbür tarafta ise Büyük Bursaspor Kulübü’nün günlük faaliyetlerini bile gerçekleştirmesine mani olan elektrik, doğalgaz gibi sıkıntılar ve tabii ki personelin maaş kaygısı Ekibimizle beraber kısa, orta ve uzun vadedeki hedeflerimizi planlamaya koyduk. Kulübün günlük faaliyetlerini aksatmadan sürdürebilmesi için, yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak adına gereken adımları attık. Kongrede söz verdiğimiz üzere, transfer tahtasını açmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdik. Bu arada öğrencisinden taraftarına, esnafından amel insanına ve kenti Bursa’da ve Bursa dışında temsil eden önde gelenlerine kadar Bursaspor etrafında bir kenetlenme ortamı sağlamak için elimizden gelen gayreti gösterdik. Stat isim hakkı ve TMSH Token gibi kulüp tarihinde ilklere imza atarak Bursaspor’umuza kısa ve uzun vadede ekonomik gelir sağlayacak projeleri hayata geçirdik.”

“Biz Bursaspor’un başaracağız”

Açıklama şu sözlerle devam etti: “Attığımız tüm iyi niyetli adımların yanı sıra, elbette ki sportif başarısızlığın sorumluluğu günün sonunda idare kuruluna aittir. Bursaspor’un istenen ve özlenen noktaya henüz ulaşamamasında ister tecrübesizlik, ister ise alınan kararlar ve atılan adımların amacına ulaşamaması olarak tarif edilsin; Bize ait hatalardan ders çıkardığımızın ve Büyük Bursaspor Camiası’na verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına aka bir özveri ile çalışmalarımızı sürdürdüğümüzün bilinmesini isteriz. Futbol aklı ve bilgisi tüm futbol kamuoyu tarafından kabul gören Teknik Patronumuz Tamer Tuna ve Sportif Direktörümüz Deniz Kolgu ile açtığımız bu yeni sayfada, tüm mesaimizi Bursaspor’umuzu aydınlık, güneşli günlere kavuşturmak adına harcamaktayız. Tuna ve ekibinden gelen raporlar doğrultusunda takımımızı daha güçlü hale getirmek için yaptığımız girişimlerin fazla kısa bir süre içinde karşılık bulacağından ve somut açıklamaların kısa süre içerisinde yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Gözbebeği Bursaspor’un başarısızlığına alışmak istemeyen, uykuları kaçan, yeşil ile yatıp beyaz ile kalkan Büyük Bursaspor taraftarının yaşadığı duyguları anlıyor, paylaşıyor ve bu noktada gösterilen demokratik protesto haklarına da saygı duyuyoruz. Ancak, bir araya geldiğinde, bütünleştiğinde, biricik vücut olduğunda aşılamaz denen dağları aşarak yeşil beyaz bayrağı zirveye diken bir camianın gücünün de farkındayız ve bu güce inanıyoruz. Biz Bursaspor’uz, başaracağız!” – BURSA

Fenerbahçe’de İsmail Kartal dönemi

Eski yönetici Selim Kosif’ten hadise eleştiri: Şu lahza doğan çocuklar Fenerbahçeli olmak istemiyor

İhlas Haber Ajansı – Spor Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.