BUTTİM’de hedef 100 ülkeye ihracat

BUTTİM’de hedef 100 ülkeye ihracat

25'inci yılını kutladığı 2021'de doluluk oranını yüzde 96'ya çıkaran BUTTİM'de faaliyet gösteren tekstil sektörü temsilcileri, yeni yılda en az 100 ülkeye ihracat gerçekleştirecek.

ABONE OL
05/01/2022 11:10
BUTTİM’de hedef 100 ülkeye ihracat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

25’inci yılını kutladığı 2021’de doluluk oranını yüzde 96’ya çıkaran BUTTİM’de faaliyet gösteren tekstil sektörü temsilcileri, yeni yılda en az 100 ülkeye ihracat gerçekleştirecek.

Türkiye’nin tekstil sektöründe küresel önder olması amacıyla yerli üretimi uluslararası çapta ticarileştiren BUTTİM’de avantajlı imkanlarda faaliyette bulunan tekstil firmaları, daha fazla ülkeye ihracat için hazırlık yapıyor.

BUTTİM’in yeni yılda üretim ve ticaret hacminin büyüyerek daha cazip hale geleceğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, “Tekstilin olduğu her alanda yerli ve milli üretim gerçekleştirerek, dışa bağımlılığı azalttık ve ticaret merkezimizden yaklaşık 90 ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Yeni yılda, yatırımlarını artıran ve yeni amel birliği köprüleri kuran firmalarımızın çalışmalarıyla ihracat yapılan ülke sayısı en az 100’ü bulacaktır. Bu sayının artması için üretim kalitemizi artırarak, kentimize talep artışı sağlayan bir yapıya kavuşacağız. Merkezimizin dünya çapında her zamankinden daha iyi bir pozisyonda olması için yürüttüğümüz projeler ve sunduğumuz kapsamlı hizmetler, doluluk oranımızı yüzde 96’ya çıkarttı” diye konuştu.

BUTTİM’in 2022’de milli ve uluslararası düzeydeki fuarlarda boy göstererek yeni amel birliklerinin kapılarını açacağını da kaydeden Sadık Şengül, “17-21 Mayıs 2022’de üyesi olduğumuz Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri İş İnsanları Derneği’nin (TETSİAD) İstanbul Fuar Merkezi’nde KFA Fuarcılık ile gerçekleştireceği HOMETEX Ev Tekstili ve Aksesuarları Fuarı’nda sektörün en önemli temsilcileri ile bir araya geleceğiz. Bu fuar kapsamında, esnafımıza yeni amel alanları açmak istiyoruz” dedi.

BUTTİM’de ticaret dışında kentin sosyal sorunlarına çözüm ürettiklerini de vurgulayan Şengül, “2021’de merkezimize kazandırdığımız 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzu, bölgemizdeki hemşerilerimize ve BUTTİM sakinlerine hediye ettik. Bursa’nın tarih ve kültür mirasına olan sevgimiz ve saygımız nedeniyle, Merkezimizin 25’inci yılını Karagöz Hacivat Oyunu filmi ile kutladık. Tekstilin ana vatanı kentimizin ve BUTTİM’in değerlerini taşıyarak izleyicilerine tanıtan bu film, şanlı geçmişimizden kuvvet alarak geleceğe fer tutmaya devam edecek. Ticaret merkezimizin yıldızını ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan en iyi koşullarda parlatacağız” ifadelerini kullandı. – BURSA

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Bu yıl tarihi rekorların kırıldığı, yeni ekonomik modelin uygulanabilir olduğu, öngörülebilir, Türkiye’nin…

Kazakistan’da tabii gaza yapılan zam halkı sokağa döktü! Yükselen protestolar hükümeti istifa ettirdi

Bakan Dönmez: 2021’de maden ihracatında Cumhuriyet tarihi rekoru kırdık

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.