MHP’li Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odasının hakkında verdiği kararı kınadı

MHP’li Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odasının hakkında verdiği kararı kınadı

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odasının hakkında verdiği bir ay süreyle mühendislik mesleğinden men cezasını kınadığını söyledi.

ABONE OL
12/01/2022 18:50
MHP’li Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odasının hakkında verdiği kararı kınadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HATAY (AA) – MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İnşaat Mühendisleri Odasının hakkında verdiği bir ay süreyle mühendislik mesleğinden men cezasını kınadığını söyledi.

Kaşıkçı, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin, (TMMOB) üyelerine yönelik hukuksuz uygulamalar yaptığını belirtti.

TMMOB’a bağlı Türk İnşaat Mühendisleri Odasına kayıtlı bir mühendis olduğunu anlatan Kaşıkçı, şöyle konuştu:

“İnşaat Mühendisleri Odasının yaklaşık 130 bin üyesi ve 26 şubesi var. Türkiye’nin farklı yerlerindeki başkanları zaman vakit İnşaat Mühendisleri Odasının uygulamalarıyla ilgili birtakım açıklamalar yapıyor. Mesela Kocaeli İnşaat Mühendisleri Şubesi Başkanı ‘yönetim sebep terörle mücadele sonucunda verdiğimiz şehitlerle ilgili bir taziye mesajı yayımlamıyor?’ diye izah yaptı. Bursa ile Rize Şube Başkanları da yönetimin uygulamalarına yönelik eleştirilerde bulundular. Ancak bu arkadaşlarımıza soruşturma açıldı.”

Bir milletvekili olarak şube müdürlerinin hakkını savunduğunu ve TMMOB’nin bölücülere meydan açtığına yönelik izah yaptığını hatırlatan Kaşıkçı, bu açıklamadan sonra İnşaat Mühendisleri Odasının bu sefer kendisine yönelik bir soruşturma başlattığını söyledi.

Kaşıkçı, odanın kendisinden savunma istediğini, abes bir kağıdı zarfa koyarak İnşaat Mühendisi Odası yönetimine gönderdiğini anlatım ederek, şunları kaydetti:

“Bu arkadaşlarımız, yaptığım savunma sonucunda bana 30 gün süreyle serbest meslek uygulamasından men cezası verdiler. Yani inşaat mühendisi kimliğimi 30 gün süreyle aldıklarını beyan eden bir karar aldılar. İnşaat Odasının verdiği bu kararı kınıyorum. Bu karar bizim için yok hükmündedir. İnşaat Mühendisleri Odası, bir avuç bölücüye meydan açan insan tarafından ele geçirilmiş bir odadır. Bu odayı bugün yönetenler, yarın çocuklarına miras olarak bugün benim gibi insanlara açtıkları soruşturmaları bırakıyorlar. Bu oda, siyasi parti gibi davranıyor ve HDP çizgisinde hareket ediyor, bunu bir lahza önce bırakmaları ve farklı seslere de tahammül etmeleri gerekir.”

HDP’li Semra Güzel’in “Sözlüm” dediği terörist, 2 asker ve 1 korucuyu şehit etmiş

Cumhur İttifakı tarafından hazırlanan Seçim Yasası teklifi raftan iniyor

AA / Adem Balta – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.