Son dakika haberi! GÖLGE OYUNU İLE ÇOCUKLARA ENERJİ TASARRUFU ANLATILDI

Son dakika haberi! GÖLGE OYUNU İLE ÇOCUKLARA ENERJİ TASARRUFU ANLATILDI

Son dakika haberleri... LİMAK Enerji Uludağ Elektrik, enerji tasarruf ve verimliliğini çocuklara gölge oyunu ile anlattı.

ABONE OL
13/01/2022 16:40
Son dakika haberi! GÖLGE OYUNU İLE ÇOCUKLARA ENERJİ TASARRUFU ANLATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

LİMAK Enerji Uludağ Elektrik, enerji tasarruf ve verimliliğini çocuklara gölge oyunu ile anlattı. Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen, ‘ Karagöz ve Hacivat ile Enerji Tasarrufu’ gösterisi çocuklardan aka ilgi gördü.

Bursa Valiliği Enerji Yönetim Birimi ile beraber organize edilen program kapsamında, okullara ziyaret gerçekleştirildi. Karagöz ve Hacivat gösterisi ile çocuklara enerji tasarrufu anlatıldı. Karagöz Sanatçısı Osman Ezgi tarafından anaokulu ve ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan oyuna, çocukların ilgisi yoğun oldu. Hacivat’ın sorularına hep bir ağızdan yanıt veren öğrencilere, evde yapılacak tasarruf ve verimlilik uygulamaları eğlenceli bir şekilde anlatıldı. Karagöz ve Hacivat, çocuklara kullanılmayan elektrikli hane aletlerinin fişten çekilmesi, kullanılmayan lambaların aleni bırakılmaması, fırın ve buzdolabı kapaklarının çalışırken açılıp, kapatılmaması gerektiği gibi tüyoları anlattı. Hacivat’ın Karagöz’e sorduğu sorular üzerinden kurgulanan oyunda, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakılması için tasarruf ve verimliliğin önemi vurgulandı.

‘KÜÇÜK YAŞLARDAN İTİBAREN BİLİNÇ OLUŞTURMALIYIZ’

Dünyanın en aka sorunlarından birisi haline gelen enerji ihtiyacını sürdürülebilir şekilde elde etme konusuna dikkat çekmek istediklerini belirten Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, ‘İklim değişikliğiyle mücadele için tasarruf ve verimlilik uygulamalarının farkındalık yaratılarak yaygınlaştırılması, yeşil enerji kullanımının teşvik edilmesi ve çocukluk çağından itibaren bu bilincin oluşturulması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Enerji tasarrufu ve verimliliği ile yenilenebilir enerji kaynakları temalı kitaplarımızla ve gerçekleştirdiğimiz atölyeler ile çocuklara dokunuyoruz. Düzenlediğimiz gölge oyunu ile de çocukların tasarruf ve verimlilik bilgilerini pekiştirmesini ve keyifli zaman geçirmesini hedefledik. Projelerimizi, sürdürülebilir bir gelecek için etraf bilincinin ufak yaşlarda oluşturulması gerektiği anlayışıyla hayata geçiriyoruz’ dedi.

Şirket bugüne kadar yaklaşık 30 bin kitabı hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’nın yanı dizi Ankara, Antalya, Kars ve Afrika’da yer meydan Tanzanya’daki öğrencilere hediye etti.

AVUKATLIK BÜROSU’NDA 4 KİŞİYİ ÖLDÜREN SANIK: BEYNİMDE ŞİMŞEKLER ÇAKTI SONRASINI HATIRLAMIYORUM

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.