Yıldırım Belediye Başkanı, ‘Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı’na konuk oldu
  • Bursamız.com
  • Bursa Haberleri
  • Yıldırım Belediye Başkanı, ‘Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı’na konuk oldu

Yıldırım Belediye Başkanı, ‘Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı’na konuk oldu

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerine, 36 aylık hizmet süreleri boyunca yürütülen çalışmaları ve hayata geçirilecek projeler hakkında bilgi verdi.

ABONE OL
12/01/2022 14:40
Yıldırım Belediye Başkanı, ‘Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı’na konuk oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

YILDIRIM, BURSA (Bültenler) – Kent konseylerinin istişare kültürünün önemli bir yansıması olduğunu aktaran Başkan Yılmaz, “Bizim hizmet anlayışımızın merkezinde de ortak us ve beraber idare yer alıyor. Bugüne kadar ürettiğimiz tüm hizmetleri, gerçekleştirdiğimiz tüm projelerimizi şehir dinamikleri ile gerçekleştirdiğimiz istişareler neticesinde hayata geçirdik. Bu minvalde şehrimizin en önemli dinamiklerinden birisi olan ‘Kent Konseyi’mize çalışmalarımız hakkında bilgi vermek, yeni projelerimiz ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere yürütme kurulu ile bir araya geldik. Değerli başkanımız, ağabeyimiz Şevket Orhan ve yönetimine gösterdikleri hane sahipliği ve değerli fikirlerini bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

YATIRIM ÜSTÜNE YATIRIM

Göreve geldikleri 2019 yılından bu yana Yıldırım’da imardan kentsel dönüşüme, kültür sanat çalışmalarından spor yatırımlarına kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Gönül Belediyeciliğinin en somut örneklerini hayata geçirmeye gayret ederek; sürat ve hizmet kalitemizden taviz vermeden süratle çalışmaya devam ediyoruz. Hizmette öncelik gençlerin, çocukların ve kadınların diyerek onları önceleyen projeleri hayata geçiriyoruz. Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamdaki rolünü arttırmak adına kadın kooperatifleri ve girişimcilik ve eğitim merkezlerini ilçeye kazandırıyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak kurduğumuz 8 kadın kooperatifi ile Bursa’da en fazla kadın kooperatifine sahip ilçeyiz. Kadın girişimciliğinin desteklenmesi, kadınların istihdama kazandırılması ve kadınlarımızın ekonomik potansiyellerinin değere dönüştürebilmesi için kadın kooperatiflerinin kurulmasına öncülük edip, destek oluyoruz. Bunun yanı dizi gençlerimizi geleceğe hazırlamak için kütüphaneler, spor komplekslerini Yıldırım’a kazandırıyoruz. Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi, Yıldırım Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi ve Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi bu yatırımlarımızdan bazıları. Değerlerin ?ehri Yıldırım’a hizmet üretmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

ÖRNEK DÖNÜŞÜM

İmar planı ve uygulamalarıyla alakalı sıkıntıları birer birer çözdüklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “Şu anda yapacağımız uygulamalarla, tapulandırma çalışmalarıyla, dönüşümün önünü açtık. Sadece dönüşümün önünü açmadık aynı zamanda dönüşüm ile ilgili birkaç model ortaya koyduk. Mevlana Kentsel Dönüşüm Projesi yerinde yaptığımız bir dönüşüm. Vatandaşla yüzde 100 uzlaşma sağlayarak, Bakanlığımız ve TOKİ desteği ile gerçekleştirdiğimiz bir proje oldu. Modelle beraber bitişik nizam çarpık yapılaşmanın olduğu bölgelerde hemşehrilerimizin ömür ve konforunun genişliğini ve rahatlığını göstererek bir süreç yürütmek istiyoruz. Bunu da ilçemizin birkaç noktasında farklı modellerle geliştirerek kendi içinde sürdürülebilir bir meydan olarak devam ettireceğiz. Yeni imara açtığımız bölgelerde kesinlikle yüksek yapılaşmaya müsaade etmiyoruz. Ancak kaçak yapılaşmanın yoğun olduğu bitişik nizam yapıların olduğu, yeşil alanların olmadığı, yolların dar olduğu bölgelerde de hem hemşehrilerimizi de işin içine katarak hem de minimum yoğunluklarda dönüşüm yapmaya gayret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bültenler – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.