AK Partili Akbaşoğlu aylar önce uyarmıştı! ‘Korkunun ecele faydası yok!’
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • AK Partili Akbaşoğlu aylar önce uyarmıştı! ‘Korkunun ecele faydası yok!’

AK Partili Akbaşoğlu aylar önce uyarmıştı! ‘Korkunun ecele faydası yok!’

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimlerinde tekrar aday olması hakkındaki muhalefetin algı operasyonunu aylar öncesinden uyardığını sosyal medyadan paylaştı: Geliyor gelmekte olan! Ne yapsanız boş!

ABONE OL
13/01/2022 16:00
AK Partili Akbaşoğlu aylar önce uyarmıştı! ‘Korkunun ecele faydası yok!’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu Cumhurbaşkanlarının 14 yıl vazife ifa etmeleri ile ilgili muhalefet temsilcileriyle beraber açıklanan kararı “2016/17 yıllarında Anayasa Komisyonu Üyesi olarak baştan sona şahitliğimizde gerçekleşen anayasa değişikliğinde muhalefet temsilcileri Milletimizin seçmesi durumunda yeni sistemde teorik olarak Cumhurbaşkanlarının 14 yıl vazife ifa edebileceklerini açıkça beyan etmişlerdi” sözleriyle hatırlattı.

AYLAR ÖNCESİNDE MUHALEFETİN “MIZIKÇILIĞI” HAKKINDA UYARMIŞTI

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu muhalefetin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 seçimlerinden yine namzet olması hakkında yaptığı “mızıkçılıkla” ilgili aylar öncesinden yaptığı konuşmanın videosunu paylaşarak şu ifadeleri kullandı;

Hepsi tutanaklarda mevcut.

Ama şimdi mızıkçılıkla uydurulmuş “367 kararı” gibi hukuk katliamı peşindeler.

Niye? Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önde olduğunu ve kazanacağını biliyorlar.

Korkunun ecele faydası yok! Geliyor gelmekte olan! Ne yapsanız boş!
Haziran 2023’te yeniden geliyoruz.

– “BU BEYANLAR AÇIK VE SEÇİK OLARAK TUTANAKLARDA ORTADADIR”

2 ay önce Akbaşoğlu, Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden namzet olup olmayacağına yönelik soruya, “YSK’nın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığını reddedeceğini düşünmüyorum. ‘Hikmet buyurdunuz, zaten adaysınız, sormaya gerek bile yoktur.’ diyecektir. Erdoğan ister 5, ister 50 sefer cumhurbaşkanlığına namzet olabilir fakat Erdoğan da ekibi de biliyor ki gidecekler.” şeklinde verdiği yanıtı değerlendirerek şu ifadeleri kullanmıştı;

Bir şaibe oluşturma girişiminde bulunmuş. Bunun altlığını oluşturmaya dönük, belirli bir zamandan beri kamuoyuna açıklamalar yapıldığına şahitlik ediyoruz. Ben Anayasa Komisyonu üyesi olarak yeni anayasa değişikliğine ilişkin 2016 ve 2017 yıllarında çalışmaların içinde bulundum. Hem komisyonda hem de Genel Kurulda hiçbir muhalefet temsilcisi, cumhurbaşkanının ikinci kere namzet olamayacağına dair en ufak bir şey söylemedi. O gün parlamenter sistem yürürlükteydi, parlamenter sisteme göre seçilmiş bir cumhurbaşkanı vardı. Anayasa değişikliği çalışmaları esnasında gerek komisyonda gerek Genel Kurulda tüm muhalefet temsilcileri dediler ki; ‘Siz getirdiğiniz bu değişiklikle, mevcut cumhurbaşkanı iç olmak üzere namzet olabilecek tüm cumhurbaşkanlarına yeni sistemde teorik olarak 14 yıl cumhurbaşkanlığı yapabilme imkanı getiriyorsunuz.’ Bu beyanlar aleni ve seçik olarak tutanaklarda ortadadır. Şimdi mızıkçılık peşindeler. 367 hukuk katliamının altlığını oluşturma peşindeler. Niye? Çünkü yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında Sayın Cumhurbaşkanımızın aleni fasıla önde, önder olduğu görülüyor. Hakikaten korku sarmış kendilerini. Geliyor gelmekte olan. Haziran 2023’te milletimiz, Cumhurbaşkanı’na güvenini tazeleyecek ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı bir kere daha Cumhurbaşkanı seçecek. Ancak namzet olmaması yönünde birtakım girişimlerde bulunulduğu görülüyor. Şimdiden bunun zemini hazırlanıyor. En fena ihtimalle nasıl şaibeli bir adaylık süreci oluşturabilirizin hem psikolojik hem de kendilerince uydurma 367 kararları çerçevesinde birtakım zeminler hazırlığı da görülmekte.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.