Bakan Nebati’yle görüşen TÜSİAD Başkanı Kaslowski’den ilk açıklama: Açık ve samimi görüşme oldu
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Bakan Nebati’yle görüşen TÜSİAD Başkanı Kaslowski’den ilk açıklama: Açık ve samimi görüşme oldu

Bakan Nebati’yle görüşen TÜSİAD Başkanı Kaslowski’den ilk açıklama: Açık ve samimi görüşme oldu

ABONE OL
12/01/2022 09:10
Bakan Nebati’yle görüşen TÜSİAD Başkanı Kaslowski’den ilk açıklama: Açık ve samimi görüşme oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Bakanlık toplantı salonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomik zorluklarla ilgili açıklamaları nedeniyle eleştirdiği TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kaslowski, Bakan Nebati ile ekonomideki son gelişmeleri ve riskleri değerlendirdiklerini anlatım etti.

“BU İSTİŞAREYİ DEVAM ETTİRECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

Bakan Nebati ile atılan adımların reel sektöre etkilerini tartıştıklarını anlatım eden Kaslowski, “Çok aleni bir iletişim ve samimi bir görüşme oldu. Bu istişareyi de Bakan Bey ile devam ettireceğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ENFLASYONLA İLGİLİ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE CİDDİ ADIMLAR ATILACAĞINI ÖNGÖRÜYORUZ”

Kaslowski, vergi konularını ele aldıklarını, yeşil dönüşümle ilgili fırsatları kaçırmamak açısından da bazı önerilerde bulunduklarını dile getirerek, “Enflasyonla ilgili görüşlerimizi de paylaştık. Enflasyonla ilgili ciddi bir mücadele verileceğine inanıyoruz. Enflasyon fazla yüksek seviyelere çıktı fakat önümüzdeki dönemde bu konuda da ciddi adımlar atılacağını öngörüyoruz, ümit ediyoruz.” diye konuştu.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski

“BAKANLIK PAKET ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR”

Kredi faizlerinin seviyesine ilişkin bir soru üzerine de, finans sektöründeki sorunları da Bakan Nebati ile paylaştıklarını anlatım eden Kaslowski, şunları kaydetti:

“Reel sektörde bu konuda bazı sorunlar var. Bunun üzerine de Bakanlık çalışıyor. Bunun da etkilerini göreceğiz. Şu lahza itibarıyla finansman kaynakları bulmakta sorunlar yaşanıyor. Bu tabii ki biraz kur şokundan da kaynaklanıyor. Bakanlık da bunun farkında ve bir paket üzerine çalışıyor.”

AA / Emir Sultan Demirci – Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.