Bakan Soylu’nun "Kılıçdaroğlu muayenehanede Pensilvanya ile görüştü" iddiasını dişçi reddetmedi
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Bakan Soylu’nun "Kılıçdaroğlu muayenehanede Pensilvanya ile görüştü" iddiasını dişçi reddetmedi

Bakan Soylu’nun "Kılıçdaroğlu muayenehanede Pensilvanya ile görüştü" iddiasını dişçi reddetmedi

ABONE OL
15/01/2022 14:10
Bakan Soylu’nun "Kılıçdaroğlu muayenehanede Pensilvanya ile görüştü" iddiasını dişçi reddetmedi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde mesken oğlu A Haber diri yayınında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “telefonlarımız dinleniyor” iddiasıyla ilgili konuşmuştu.

SOYLU: PENSİLVANYA İLE DİŞÇİDE KONUŞTU

“Türkiye Cumhuriyeti konuşmaları kaydetseydi Pensilvanya ile konuşmasını duyardık” diyen Bakan Soylu, o açıklamasında “Kılıçdaroğlu kendisini dinlediğimizi de söylüyor. Eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisini telefonla dinleseydi Pensilvanya’yla konuştuğunu kaydederdi. Şahidi de var. Çıkıp, ‘Ben geçmiş olsun demedim.’ dedi. Bunu 6. kere söylüyorum fakat oradan hala yanıt yok. Kılıçdaroğlu bunları söyler. Bir de şunun cevabını bekliyorum, bu soruyu da sordum. Kimseye hakaret etmiyorum, iftira etmiyorum. ‘Böyle bir şey yok.’ desin. Mesela desin ki ‘Biz Pensilvanya’yla bir diş muayenehanesinde konuştuğumuzda yurtta sulh dünyada sulh sözünü konuşmadık.’ desin. ‘Konuşmadık.’ desin. Böyle bir şey söyleyiversin. ‘Orada şu kişilerle beraber değildim.’ desin. Söyleyemez. Karşımızda hakikaten siyaset tanımına sığdıramadığımız, bu ülkenin değerleriyle örtüştüremediğimiz bir kimlik var.” demişti.

DİŞ HEKİMİ GÖRÜŞME İDDİALARINI REDDETMEDİ

Oda TV’den Can Özçelik’in haberine göre, bahse konu zamanda Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını da yapan muayenehanede görevli Diş Hekimi Ali Arif Özzeybek, o görüşmeyi reddetmedi. Kendisine yöneltilen, “Kılıçdaroğlu sizin kliniğinizde hangi tarihte Pensilvanya ile görüştü?” sorusunda Özzeybek görüşmeyi reddetmeyerek, konu hakkında daha fazla konuşmak istemediğini söyledi.

ALİ ARİF ÖZZEYBEK KİMDİR?

1964 Ankara, Karaşar doğumlu olan Özzeybek Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdi. 2011’den 2018 yılına kadar Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığını yapan ve Kılıçdaroğlu ile fotoğrafı bulunan Diş Hekimi Ali Arif Özzeybek, 2018 yılında CHP’den istifa ederek AK Parti’ye katıldı. AK Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine yedekten seçilen Ali Arif Özzeybek şu anda aynı zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlığını da yapıyor.

Haberler.com – Son Dakika Haberleri


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.