BirGün’den çirkin algı operasyonu! 28 Şubat’ı hatırlatan ifadeler

BirGün’den çirkin algı operasyonu! 28 Şubat’ı hatırlatan ifadeler

BirGün Gazetesi, tıp öğrencisi Enes Kara'nın ölümünün ardından cemaatleri hedef aldı. Cemaatlerin devleti ele geçirdiğini ve "zehir" olduğunu iddia eden gazete, tıpkı 28 Şubat'ta olduğu gibi çarenin laiklik olduğunu öne sürdü.

ABONE OL
13/01/2022 10:30
BirGün’den çirkin algı operasyonu! 28 Şubat’ı hatırlatan ifadeler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’da üniversite öğrencisi Enes Kara’nın ölümünün ardından bazı medya organları, adeta iştahla cemaatlere saldırmaya başladı. BirGün Gazetesi de onlardan biri. Gazete bugün, “İktidar eliyle gerici abluka” manşetiyle çıktı. Haberde, “tarikat, cemaat ve onlara bağlı vakıflar ülkenin tüm kurumlarına çöktü. İktidar destekli azınlık tüm toplumu teslim almaya çalışıyor” ifadesi yer aldı. 

Yaşanan keder olay, tüm ülkede üzüntüye sebep olurken, her fırsatta İslam düşmanlığını gözler önüne seren BirGün Gazetesi, cemaatleri “zehir” gibi göstermeye çalıştı. Cemaatleri FETÖ’ye benzeten gazetenin referansı ise, sözde ilahiyatçı Cemil Kılıç. “Devlet onlara çalıştı” başlığı altında şu ifadelere yer verildi: 

“Hukuki dayanağı bulunmayan hatta ilahiyatçı Cemil Kılıç’a göre yasadışı olan cemaat ve tarikatlar devlet himayesinde.” 

CEMAATLER ZEHİR, PANZEHİR İSE LAİKLİKMİŞ!

BirGün Gazetesi, 28 Şubat öncesinde Müslüman halka zulmetmek için biricik argüman olarak kullanılan laikliğe sarıldı. Akademisyen Yasin Durak’ın, “Laiklik mücadelesinde tereddüde yer yok. Laiklik dindar tabanın bile talebi oluyor” ifadelerine yer verildi.

 

10 Kasım 2019’da bir okulda çocukların Atatürk’e secde ettirildiğini gösteren görüntüler halen hafızalarda. BirGün Gazetesi ise, bu görüntülere karşı sessizdi. 

Atatürk’e secde ettirdiler!

Bir okulun #10Kasım gösterilerinde çekilen görüntülerde çocukların #Atatürk posteri önünde secde ettirilmesi sosyal medyada gündem oldu.

İşte o tepki çeken görüntüler… pic.twitter.com/mIDNCB5hDK

— Haber 7 (@Haber7) November 13, 2019


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.