Bülent Ersoy sessizliğini bozdu: Anıtkabir’deki ‘şemsiye’ olayı hakkında ilk açıklama
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Bülent Ersoy sessizliğini bozdu: Anıtkabir’deki ‘şemsiye’ olayı hakkında ilk açıklama

Bülent Ersoy sessizliğini bozdu: Anıtkabir’deki ‘şemsiye’ olayı hakkında ilk açıklama

Anıtkabir ziyareti sırasında şarkıcı üniformalı subayın şemsiye tuttuğu Bülent Ersoy, Anıtkabir komutanı ve takım komutanının görevinden alınmasının ardından bir açıklama yaptı.

ABONE OL
15/01/2022 10:30
Bülent Ersoy sessizliğini bozdu: Anıtkabir’deki ‘şemsiye’ olayı hakkında ilk açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bülent Ersoy, önceki gün Ankara’da vereceği konser öncesi Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ziyarete tekerlekli sandalye ile gelen Ersoy’a üniformalı bir zabit yağmurdan korunması için şemsiyeyle eşlik etti.

Tartışma yaratan o görüntüler sonrası Milli Savunma Bakanlığı, konuyla alakalı inceleme başlattı.

İnceleme kapsamında, Anıtkabir komutanı Albay Hakan Osman Sert ve takım komutanı görevinden alındı. Albay Sert’in Hakkari Yüksekova’ya görevlendirildiği anlatım edildi.

Anıtkabir’de Bülent Ersoy’a şemsiye tutan zabit görevden alındı

İŞTE BÜLENT ERSOY’UN AÇIKLAMASI

Kararın ardından sosyal medya hesabı Instagram’dan bir izah yayımlayan Bülent Ersoy, şu ifadeleri kullandı:

“Biraz önce almış olduğum bir Haber ile şaşkınlık ve üzüntümü zat-ı alileri sizlerle paylaşmak istedim.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Büyük Ata’mızı ziyaret edip, çocuk denecek yaşlarımdan bugünlere değin gelen aka Ata’ya olan derin sevgi ve engin saygılarımı anlatım edebilmek adına huzurlarına gidip ebedi istirahatgahına kendilerini ve de en aka silah arkadaşlarından birisi olan Merhum İsmet İnönü Paşa’yı da ziyarete gittim. Her iki rahmetliye de dualarımı ettim, saygılarımı sundum.

Bu arada ziyaretim öncesi ve esnasında da ne Anıtkabir komutanlığı ne de komutanlarından herhangi özel şahsi taleplerim olmamıştır.

Kendime ait olan yürüyen sandalyemi kendi aracımla getirttirip 9 benlik ekibimle oradaydım.

Tekerlekli sandalyeyi kullanan ise kendi ekibimden birisiydi.

Binaenaleyh naçizane bendenizin arzu ve talepleri doğrultusunda ham oldurmazdım da zaten.

Kaldı ki başımdaki şapkam o ziyaretim esnasında ki hava şartlarının fevkalade fena oluşuna mani olabilecek bir şekilde ve büyüklükteydi. Örneğin şemsiye tutulması ise, sanırım en aka komutan Büyük Atatürk’ün zamanında anlatım buyurdukları üzere ‘Beyler hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz; hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz, fakat sanatkâr olamazsınız’ dediği gibi Büyük Ata’nın bu sözlerini baz alarak kendilerince gerek yaşıma, gerekse sanatıma bir saygı sunmak adına naçizane bendenize yapmış oldukları bir favördü bu görüntülerdeki hal ve tavırlar sanırım.

Bendenizin bu şemsiye ve de şemsiye tutan değerli komutanın varlığından bile haberim yoktu, bende herkes gibi bu bahsi geçen hadise fotoğrafı ancak basın yayınında gördüm.

O nedenle, bu konuların vebali de bendenize ait değildir.

Benim üzüntüm sadece amacı Büyük Atatürk’ün sözleri doğrusunda hareket eden nazik, centilmen ve saygılı komuta düzeyindeki bu kişilerin bazı prosedürler mevcut ise bunları aşıp ceza almalarından ötürü yaşadıkları bu durumlardır.

Başta sayın komutan ve emri iradelerindeki konuyla ilgili cezalandırılan her kimler ise o kişilere maddi ve manevi her türlü imkânlarımı da seferber edeceğimi kendilerine Bülent Ersoy sözü ile amade olduğumu bildiririm. Saygılarımla efendim”


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.