Çocukları PKK’lı teröristlerce kaçırılan aileler HDP önündeki eylemini sürdürdü
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Çocukları PKK’lı teröristlerce kaçırılan aileler HDP önündeki eylemini sürdürdü

Çocukları PKK’lı teröristlerce kaçırılan aileler HDP önündeki eylemini sürdürdü

Muş'ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, partinin il başkanlığı önünde oturma eylemi yaptı.

ABONE OL
06/01/2022 04:00
Çocukları PKK’lı teröristlerce kaçırılan aileler HDP önündeki eylemini sürdürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocuklarına kavuşma ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren aileler, her hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi sürdürdü.

HDP vilayet binası önünde bir araya gelen aileler, “Halk Düşmanı Parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti” “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Artık kafi yakamızdan düşün” ve “Yeter artık evlatlarımızı bırakın” yazılı pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen ana ve babalar, evlatlarına teslim olmaları çağrısında bulundu.

Baba Şemsettin Özcan, gazetecilere, 38 haftadır HDP’nin önünde fiil yaptıklarını söyledi.

Evladından bugüne kadar haber alamadığını anlatım eden Özcan, şöyle konuştu:

“Biz çocuklarımızı alıncaya kadar burada eyleme devam edeceğiz. Çocuklarımızı HDP’den istiyoruz. HDP, Kürt davası değil, Amerika, İsrail davasıdır. Kürt, Türk kardeştir. Bunlar yalan söylüyorlar, ‘Biz Kürtleri savunuyoruz’ diyorlar fakat Kürtlere ziyan veriyorlar. Çocuğum sesimi duyuyorsa gelsin teslim olsun.”

“Oğlumu istiyorum”

Anne Naciye Sönmez Yıldız ise eylemi sürdürmekte kararlı olduklarını belirtti.

Çocuklarına kavuşuncaya kadar bir yere gitmeyeceklerini dile getiren Yıldız, “Oğlum, Osman neredeysen, sesimi duyuyorsan gel. Osman’ın orada işi yok, memleketi yok, toprağı yok. Oğlumu istiyorum. Dağda bir şahıs bile kalmayıncaya kadar mücadeleye devam edeceğim. 38 haftadır yaz, kış, çamur, soğuk demeden burada bekliyorum.” diye konuştu.

Anne Ayten Koçhan da “Ersin, oğlum beni duyuyor, görüyorsan dön. Onlar sizi kullanıyorlar. Dön teslim ol. Korkmayın, gelin devletimize sığının. 7 yıldır oğlumdan hiç haber alamadım. Çocuklarımız gelene kadar buradayız.” dedi.

 

KAYNAK: AA


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.