Doktorun fark edemediği küçük detay yüzünden kendisini 15 yıl boyunca kör zannetti
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Doktorun fark edemediği küçük detay yüzünden kendisini 15 yıl boyunca kör zannetti

Doktorun fark edemediği küçük detay yüzünden kendisini 15 yıl boyunca kör zannetti

ABONE OL
12/01/2022 16:05
Doktorun fark edemediği küçük detay yüzünden kendisini 15 yıl boyunca kör zannetti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amerika Birleşik Devletleri’nin Colarado eyaletinde ikamet eden 59 yaşındaki Connie Parke isimli kadın, 2003 yılında aracıyla ilerlediği sırada bir anda etrafının kararmaya başladığını fark etti. Önce bu durumun nedenini anlamayan kadın, hemen doktora başvurdu.

GÖZ TANSİYONU TEŞHİSİ KOYDU

Doktor, muayene ettiği kadına kamu arasında “karasu” adı verilen ve göz tansiyonu olarak bilinen teşhisi koydu. Daha sonra Parke, ameliyata alındı fakat ameliyatın ardından gene de görme yetisini kazanamadı. Bunun nedeni ise tabip tarafından konulan yanlış teşhisti.

YILLAR SONRA ACI GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Ameliyatın ardından tam 15 yıl boyunca kendisini kör zanneden Parke’nin hayatı, öbür bir doktora gitmesinin ardından değişti. Doktor, kadının asıl hastalığının katarakt olduğunu ve görmesini engelleyen unsurun ise gözünün önündeki katman olduğunu söyledi.

15 YIL SONRA YENİDEN GÖRMEYE BAŞLADI

Parke, doğru teşhisin konulmasının ardından bir kere da ameliyat masasına yattı ve gözündeki perdeyi kaldırıldı. 15 yıl aradan sonra yeniden çocuklarını ve torunlarını görmeye başlayan kadının sevinci ise objektiflere yansıdı.

Barış Yahya Çinçin Gündem Editörü Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.