Al-Araby: Türk malları Çin mallarının yerini aldı

Al-Araby: Türk malları Çin mallarının yerini aldı

Londra merkezli basın kuruluşu Al-Araby, Türk mallarının piyasada baskın olan Çin mallarının yerini alarak pazarını genişlettiğini yazdı.

ABONE OL
12/01/2022 15:00
Al-Araby: Türk malları Çin mallarının yerini aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından fonlanan ancak merkezi Londra’da olan basın kuruluşu Al-Araby, Türkiye’nin ticaret pazarında artan ağırlığına dair bir makale yayımladı.

“TÜRK MALLARI ÇİN MALLARININ YERİNİ ALDI”

Türkiye’nin bilhassa de Arap pazarındaki ağırlığını Mısır üzerinden değerlendirmeye meydan Al-Araby, “Türk malları Çinlileri Mısır’dan uzaklaştırıyor” başlığıyla yayımladığı analizde, “Türk malları, muhtelif sektörlerde baskın bir varlığa sahip olan Çin mallarının yerini alarak Mısır pazarının daha geniş alanlarını ele geçirdi” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE GEÇİŞ NOKTASINA DÖNÜŞTÜ”

“Türk tekstil ürünleri fazla kaliteli. Geçen hafta çoğu Mısır pazarında satışlar dururken, Türk markalarının Mısırlı acenteleri cazip ve indirimli fiyatlarla yoğun ürün satışına devam etti” denilen haberde, “Çin’den uluslararası pazarlara tedarik zinciri sorunları nedeniyle Türkiye, fazla geniş yelpazedeki ürünler için bir satış noktası veya geçiş alanına dönüştü. Mısır firmaları da ürünlerini Türk acenteleri aracılığıyla Orta Asya ve Doğu Avrupa’ya ulaştırıyor” ifadelerini kullandı

KAYNAK: HABER7


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.