Eğitime Omicron engeli: Lise mezunları yedek öğretmen olacak

Eğitime Omicron engeli: Lise mezunları yedek öğretmen olacak

ABD'nin Kansas Eyaleti, Omicron'un yayılması nedeniyle eğitim kadrosundaki boşlukları doldurmak için 18 yaşındaki lise mezunları yedek öğretmen olarak kalifiye etmeyi planlıyor.

ABONE OL
14/01/2022 04:00
Eğitime Omicron engeli: Lise mezunları yedek öğretmen olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kansas, bir yıldan daha kısa bir süre önce idadi öğrencisi olan gençleri yedek eğitimci olarak işe alacak.

Kansas Eyaleti Eğitim Kurulu, okul bölgelerinin yedek öğretmenler için talep etmesi gereken asgari kimlik bilgilerini geçici olarak kolaylaştıran acil hal bildirisini onayladı.

Yeni kurallar adayın sadece en az 18 yaşında olmasını, idadi diplomasına sahip olmasını, emniyet kontrolünden geçmesini ve bir başvuru formunu doldurmasını gerektiriyor.

Mevcut öğretim yılının geri kalanı boyunca, başvuru sahiplerinin lisans alabilmek için en az 60 kredi saatlik akredite kolej derslerini tamamlamaları gerekmeyecek.

Eyaletin eğitim yöneticisi Randy Watson, idare kurulu üyelerine, muallim sıkıntısı nedeniyle okullarını kapatmanın eşiğinde olan en az dört bölge bildiğini söyledi.

Ancak eyalet idare kurulu üyelerinin bazıları, öğretmenlerin standartlarının düşürülmesine kızdıkları için karara tepki gösterdi.

KAYNAK: RUSSİAN TODAY


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.