Fransa devlet kanalı Kırım’ı hiçe saydı

Fransa devlet kanalı Kırım’ı hiçe saydı

Fransa devlet televizyon kanalında Ukrayna’nın doğusundaki durumla ilgili bir haberde, işgal altındaki Kırım hiçe sayıldı ve Kırım toprakları Rusya’ya aitmiş gibi gösterildi

ABONE OL
12/01/2022 21:00
Fransa devlet kanalı Kırım’ı hiçe saydı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fransa devlet televizyon kanalı, 10 Ocak 2022 tarihinde, Ukrayna’nın doğusundaki durumla ilgili bir haberinde Rus işgali altındaki Kırım topraklarını işgalci Rusya’nın haritası içerisinde gösterdi. Devlete ait kanalın yayımladığı “Ukrayna, Rusya ile ordu siperlerinde” başlığı altındaki haberde, 2014 yılında Ukraynalı ayrılıkçı militanların Rusya’nın desteğiyle Donbas’ın bir bölümünü ele geçirdiği söylendi.

Fransa devlet televizyon kanalındaki, Ukrayna ve Kırımla ilgili açıklamada, “Son zamanlarda Rusya, Ukrayna sınırına 100 binden fazla asker konuşlandırdı ve bu bir işgal tehdidi yarattı.” ifadesine yer verildi.

Devlet kanalında yer meydan video haberin devamında, geçici işgal altındaki Kırım, önce Ukrayna topraklarının bir parçası olarak belirtildi ardından Rusya Federasyonu topraklarıyla aynı renkle işaretlendiği bir harita gösterildi. Geçici işgal altındaki Donbas bölgeleri, ayrı bir renkle gösterildi.

 

KAYNAK: KIRIM HABER AJANSI


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.