Şoke eden iddia: İsrail hedefleri ‘katil yunuslar’la vurdu

Şoke eden iddia: İsrail hedefleri ‘katil yunuslar’la vurdu

İsrail'in Hamas güçlerini hedef alırken "komando yunus"lardan faydalandığı öne sürüldü. "Katil" olarak yetiştirilen yunusların, Hamas hedeflerine yönelik saldırılar düzenlediği aktarıldı.

ABONE OL
12/01/2022 19:00
Şoke eden iddia: İsrail hedefleri ‘katil yunuslar’la vurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail ile Filistin arasında yıllardır süregelen gerginlik devam ederken, Tel Avivi’in Hamas’ı hedef almak için “komondo yunus”ları devreye soktuğu öne sürüldü.

Hamas tarafından yapılan açıklamada, İsrail emniyet güçlerinin Filistinli Hamas’ı kovalamak için komando yunuslarını kullandığı iddia edildi.

El Kassam Tugayı Deniz Komandoları Sözcüsü bir videoda, meydana gelen bir operasyon sırasında, Hamas donanmasının, kendilerini öldürebilecek bir cihazla donatılmış yunus tarafından denize kovalandığını iddia etti.

“KATİL SİYONİST YUNUSLAR” TWEETİ

“Foundation for Defence of Democracies Long War Journal” araştırma analisti Joe Truzman da konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Hamas’ın yayınlarına göre, katil Siyonist yunuslar var” diye tweet attı.

Truzman, İsrail’in Mayıs ayında Hamas’ı hedef meydan saldırıları sırasında da yunusları kullandığını belirtirken, bir kişinin komando yunuslar tarafından öldürüldüğünü açıkladı.

Yunuslara takılan cihazların ise tam işlevleri ile ilgili detaylı bir izah yapılmadı.

Killer Zionist dolphins exist, according to a Hamas publication. Abu Hamza explains that a member of Hamas’ Frogman unit who was killed by Israel during the May conflict found the killer dolphin. The device the alleged killer dolphin was wearing is shown in the publication. pic.twitter.com/gvAyynO3YT

— Joe Truzman (@JoeTruzman) January 10, 2022

YUNUSLARA TAM TEŞEKKÜLLÜ TEÇHİZAT

Ancak Hamas, bir uzaktan kumanda, kamera ve zıpkın benzeri mermileri ateşleyebilecek bir silahla donatılmış, savaşa amade kaynaklara sahip olduğunu iddia etti.

Hamas’ın 2015’te İsrailli komando yunusları yakalamayı başardığı iddia edilirken, ancak askeri amaçla kullanılan hayvanlara ne olduğu ile ilgili detaylı bir izah yapılmadı.

İngiltere merkezli BBC, deniz memelisinin İsrail güçleri tarafından “iradesinden yoksun bırakıldığını” ve “katil” haline getirildiğini bildirdi.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.