Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler!
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler!

Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın'da il danışma toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
15/01/2022 22:15
Erdoğan’dan son dakika açıklamaları: Namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfa’da bedava elektrik vaadine misli tepki göstererek, “Bugün belediye başkanı hanımefendiye söyledim, ‘Elektriği ücretsiz vermeye başladınız mı’ dedim. CHP’ye gönül veren kardeşlerime söyleyin, ipe un sermeyin. Yapamazlar, veremezler, meydanlarda söyledikleri öbür tüm namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler” ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

Biz bu şehri seviyoruz. Bu şehrin görenleri meftun eden güzelliğini seviyoruz. Hepsinden öte biz bu şehrin insanlarını seviyoruz. 81 vilayetin 84 milyon vatandaşıyla tüm Türkiye’yi seviyoruz.

Rabbime bizlere bu güzel ülkeye hizmet etme şerefini bahşettiği için, tarihi şanlı zaferlerle dolu bu aziz millete hizmetkâr olma fırsatı verdiği için hamdediyorum. Rabbime şahsımıza sizler gibi vefakâr, cefakâr yol ve dava arkadaşları nasip ettiği için hamdediyorum. Şu muhteşem dayanışmamızı daim eylesin diyorum. Aydın İl Başkanımıza ve yönetimine böyle güzel atmosferde kalplerimizi buluşturduğu için teşekkür ediyorum.

Aydın’ın vilayet danışma meclisi toplantımızın şehrimiz, partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Aydın teşkilatımızda vazife meydan tüm arkadaşlarıma, gayretleri, hizmetleri için şükranlarımı sunuyorum. Ailesinden, işinden, vaktinden fedakârlık yaparak ülkemize, milletimize aşkla hizmet eden o yiğitlere gerçekten minnettarız. Büyük ve güçlü Türkiye idealinden asla vazgeçmeyen tüm AK Parti neferleri hayırla yâd ediyoruz.

‘TÜRKİYE HİZMETLE, ESERLE, YATIRIMLA  İLK KEZ ONUN ZAMANINDA TANIŞTI’

Aydın’ın bizim kalbimizde müstesna bir yeri var. Aydın merhum Adnan Menderes gibi vatan, ulus sevdalısı bir devlet adamını yetiştirmiş, Türk siyasetine kazandırmış özel bir şehirdir. Bugün merhum Başbakanımızı, yiğit zeybeğimizi kendi memleketinde bir kere daha şükranla, özlemle yâd ediyoruz. Toplantımızdan sonra açılışını yapacağımız Adnan Menderes Müzesi’yle inşallah onun ismini, mirasını gelecek nesillere aktaracak bir eseri daha Aydın’a kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Rahmetli Menderes gönül kumaşı ipekten dokunmuş milletine karşı müşfik, bu ülkeye meftun, çalışkan ufuk ve dert sahibi bir siyasetçiydi. Milletimizi inim inim inleten biricik parti faşizmin ardından Anadolu insanının yüzü ilk kere onun döneminde güldü. Millletimiz onun yüzünde aydınlığı, umudunu, kendinden bir parça gördü. Türkiye hizmetle, eserle, yatırımla ilk kere onun zamanında tanıştı. Yokluk ve yoksulluğun pençesinde kıvranan köylümüz ayağındaki çarığı ilk kere Menderes’le çıkardı. İmam Hatip okulları onun döneminde açıldı, Ezan-ı Muhammedi 18 yıl sonra onun zamanında okundu.

Karşılaştığı onca zorluğa, engele rağmen Türkiye’yi ekonomik olarak, siyasal, sosyal, diplomatik olarak fazla ileri seviyelere taşımıştır. 10 yıl süren çalışkanlığı, halka yakınlığı ve hizmetiyle milletimizin gönlünde taht kurmuştur.

‘LANETLE, NEFRETLE ANILIYORLAR’

Şehit edilmesinin üzerinden 60 yıl geçmesine rağmen milletimiz Menderes’i unutmamıştır. Yalan haberler, ahlaksız iftiralarla, kışkırtmayla darbeye ortam hazırlayanları da unutmamıştır. Dümbüllü Tiyatrosu’ndan farkı olmayan Yassıada mahkemelerinde onları idamlara getirenleri asla unutmamıştır. Bugün Adnan Menderes ismi geçinde 7’den 70’e insanımızın tamamına kor ateş düşüyorsa, onu idam sephasına yollayanları hatırlayınca aynı şekilde öfkesi kabarıyor.

Milletimizin sözde yargı kararlarıyla işlenen bu cinayetin faallerini aradan geçen 60 seneye rağmen lanetle, nefretle hatırlıyor. Ey CHP bunun bedelini hem bu dünyada hem de ebedi alemde ödeyeceksiniz. Teşkilatlarımız Adnan Menderes ve yol arkadaşlarına kurulan tuzakları fazla iyi öğrenmesi lazım. 27 Mayıs’a giden yolun taşların kimler tarafından döşendiğini gençler, hanım kardeşlerimiz, ana kademe fazla iyi bilmeliyiz.

ADNAN MENDERES’E ATILAN İFTİRALAR

O karanlık günleri ne kadar iyi bilirsek bugün CHP’nin yürüttüğü pasaklı siyaseti o kadar iyi anlarız. Merhum Menderes ve arkadaşlara yönelik sizlere fazla tanıdık gelecek birkaç iftirayı paylaşmak istiyorum. Güya Menderes Ardahan’ı ve Kars’ı Ruslara satmak istiyormuş. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın banka hesabında tam 103 milyon lira varmış. Fatin Rüştü Zorlu’nun Avrupa’da bindiği araba altın kaplamaymış. Demokrat Parti binlerce genci öldürmüş, cesetler Et Balık Kurumu’nda toz haline getirilmiş.

CHP’li siyasetçiler 27 Mayıs öncesinde size de fazla tanıdık gelen bunlar gibi yüzlerce iftirayı adeta millete üstüne boca ettiler. Ne Menderes’in yurt topraklarını satması sözkonusuydu ne sözü edilen siyasetçilerin hesaplarında öyle bir nakit vardı. Ne altın kaplama araba mevcuttu, ne öğrenciler öldürülüp, kıyma makinalarına atılmıştı. Bunların hepsi CHP’nin utanç verici iftiralarından ibaretti bugün olduğu gibi.

‘O DÖNEM DEVLETİ İŞLEMEZ HALE GETİRDİLER’

Bu dönemde CHP’li siyasetçiler ve onlardan aşağı kalmayan basın yayın organları her gün iğrenç ithamlarla Menderes’i yıpratmaya çalışmıştır. Dönemin CHP Genel Başkanı kamu görevlileri üzerinden baskı kurarak devleti işlemez hale getirmiştir.

‘CHP’NİN SİYASET TARZI HİÇ DEĞİŞMEDİ’

Dünya değişti. Türkiye değişti, herşey değişti fakat CHP’nin siyaset tarzı hiç değişmedi. Bu bayat senaryo farklı oyuncular vasıtasıyla halen sahnelenmek isteniyor.

CHP Genel Başkanı kamu kurumlarına mafyavari baskınlar düzenleyerek, kamu görevlerini alenen tehdit ederek devleti felç etmek istiyor. Milletimizi sindirebileceklerini sanıyorlar. Sağa sola daimi saldırarak insanımızı rencide ederek, milletin inanç değerlerini hedef alarak, başarısızlıklarını örtmenin hesabını yapıyorlar. Milletimizin, ülkemizin, Türkiye’nin değiştiğini bir türlü hesap edemiyorlar.

15 Temmuz destanıyla beraber Türkiye’de artık demokrasi dışı yol ve yöntemlerin kapandığını göremiyorlar. Bu milletin şiddet, terör, vesayete, faşizme, halka rağmen halkçılığa ruhsat vermeyeceğini kavrayamıyorlar. Güya milletvekilliği sıfatını taşıyorlar. Bu milletin sabır sınırlarını göremeyecek kadar millete yabancılar. Halka açıkça yalan söyleyerek iktidar kapısını aralayacaklarını zannediyorlar.

‘HALEP ORADA İSE ARŞIN BURADA’

TEKNOFEST gençliği geliyor. Öyle Z, Y filan değil TEKNOFEST geçliği geliyor. Ben dindar nesil dedikçe bu CHP kuduruyor, çıldırıyor. Dilleri ile akılları arasındaki bağ kopmuş durumda. Yönettikleri belediyelerde vatandaş temel hizmetleri alamazken çıkmışlar çiftçiye elektriği bedava vermekten bahsediyorlar. Biz de Bay Kemal ve yoldaşlarına diyoruz ki, Halep orada ise arşın burada. Gelin bu deli projenizi şu lahza yönettiğiniz büyükşehir belediyelerinizde başlatın. Samimi iseniz gelin ücretsiz elektriği benim Aydınlı çiftçi kardeşlerime verin.

Bugün belediye başkanı hanımefendiye söyledim, ‘elektriği ücretsiz vermeye başladınız mı?’ dedim. CHP’ye gönül veren kardeşlerime söyleyin, ipe un sermeyin. 2024’ü de beklemeyin, gelin bu vaadinizi hemen gerçekleştirin, size mani olan mı var? Hadi verin bakalım bedava? Sorun onlara. Yapamazlar, veremezler, meydanlarda söyledikleri öbür tüm hemen parantez açıyorum namus sözleri gibi bunu da hayata geçiremezler.

‘SADECE GÜNÜ KURTARMANIN PEŞİNDELER’

Çünkü millete bunlarda millete, ülkeye hizmet gibi bir dert yok. Bunlarda sadece günü kurtarmanın, kaset kumpasıyla altlarına serilen sıcak koltuklarını korumanın peşindeler. Tüm ilke, prensiplerini çiğneme pahasına siyasi ömürlerini birkaç yıl daha uzatmanın derdindeler. Çıkarları uğruna bölücü örgütün siyasi uzantılarına avukatlık yapacak, koltuk değneği yapacak kadar kontrolü kaybettiler. Ne yaparsa yapsınlar çanlar Bay Kemal ve yoldaşları için çalmaya başlamışlar.

‘MİLLETİN HAFIZASINDAN SİLİNİP GİDECEKLER’

2023’de kendilerini sandıkta bekleyen akıbetlerden kurtulamayacaklar. 27 Mayıs’a iftira, kışkırtmayla zemin hazırlayanlar gibi Bay Kemal ve yandaşları milletin hafızasından silinip gidecekler. Bize düşen bu süreçte kendi saflarımızı sık tutmaktır. Bunun için hepimizin fazla çalışması, mücadele etmesi, kapı kapı dolaşarak Aydınlı kardeşlerimizin her birine mesajları ulaştırması gerekiyor.

Şunu söyleyeceksiniz, ‘genel başkanınız elektriği ücretsiz vermekten bahsetti, almaya başladınız mı? Öyle ise hesabını sormayacak mısınız?’ Muhalefetin, medyanın veya öbür çevrelerin bizi kendi dar ve kısır gündemlerinin içine hapsetme tuzağına hiçbir şekilde düşmemeliyiz. Gençler vaktimizi, enerjimizi daha ileriye taşımalı, kendi gündemimize odaklanmalıyız. Bizim yapmamız gereken en önemli husus şehrimize ve ülkemize kazandırdığımız hizmetleri vatandaşlarımıza hakkıyla anlatmaktır.

Hiçbir yalan hakikatler kadar etkili ve ikna edici değildir. Azmin, gayretin ve cesaretin önünde hiçbir mani duramaz. Nitekim çalıştıkça, emek verdikçe, düzmece gündemler yerine, bunun olumlu neticelerini de alıyoruz. AK Gençlik son 1 yılda 180 bin üye kazandı. Son 4 ayda 100 bin gencimiz AK Parti ailesine katıldı. Siyasi partiler içinde aleni fasıla farkla gençlerin ilgi odağı olan parti AK Parti’dir.

Kadını erkeği, genci yaşlısıyla hali hazırda 11,5 milyona ulaşan yekün üye sayısını arttırmak için tempomuzu biraz daha arttıracağız. Kadın ve gençlik kollarımızdan bu süreçte daha fazla gayret bekliyorum. Bu konuda sizlere güveniyorum. Rabbim yolumuzu, bahtımızı aleni etsin diyorum.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.