Eski menajerine 2 milyon lira tazminat ödemesine karar verilen Elçin Sangu isyan etti
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Eski menajerine 2 milyon lira tazminat ödemesine karar verilen Elçin Sangu isyan etti

Eski menajerine 2 milyon lira tazminat ödemesine karar verilen Elçin Sangu isyan etti

ABONE OL
14/01/2022 08:45
Eski menajerine 2 milyon lira tazminat ödemesine karar verilen Elçin Sangu isyan etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Menajer Başak Okay’ın haksız yere sözleşmeyi feshettiği iddiasıyla Elçin Sangu’ya açtığı dava karara bağlandı. İstanbul 14.Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmada davalı Elçin Sangu ile yan avukatları amade bulundu.

“ELÇİN SANGU’YU KEŞFEDİP İZMİR’DEN İSTANBUL’A GETİRMİŞTİR”

Duruşmada beyanda bulunan Başay Okay’ın avukatı, “Müvekkilim, Elçin Sangu’yu keşfedip İzmir’den İstanbul’a getirmiştir. Diksiyon eğitiminden oyuncu koçluğuna kadar hepsiyle ilgilenip muhtelif dizilerde rol almasını sağlamıştır. Ancak davalı sözleşmeyi haksız yere feshedip yeni bulduğu bir menajer ile aynı sözleşme imzalamıştır. Davamızın kabulünü istiyoruz” dedi.

“BİZ KENDİSİYLE AĞLAYARAK AYRILDIK”

Davalı Elçin Sangu ise “Başay Okay’ın kendisi beni yanına çağırdı. Bana, ‘ben sana yetemiyorum’ diyerek menajerliğimden ayrılmak istedi. Biz kendisiyle ağlayarak ayrıldık. Kendisi ertesi gün zor durumda olduğunu belirterek 100 bin lira nakit istedi. Beni menajer Gaye Sökmen’e eliyle götüren de davacının kendisidir. Reklam projelerinde yer almamda davacının hiçbir katkısı yoktur. Dava reddedilsin” ifadelerini kullandı.

2 MİLYON LİRA TAZMİNAT ÖDENMESİNE KARAR VERİLDİ

Mahkeme, davalı Elçin Sangu’nun 100 bin dolar cezai şart ile 2 milyon 378 bin lira maddi tazminatı 6 yıllık faiziyle beraber Başay Okay’a ödemesine karar verdi.

“KARARA İTİRAZ EDECEĞİZ”

Karar sonrası duruşma çıkışı izah yapan Elçin Sangu, “Karara itiraz edeceğiz. Gerekirse dosyayı İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar taşıyacağım” diye konuştu.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Menajer Başak Okay, oyuncu Elçin Sangu’ya sözleşmeyi biricik taraflı olarak feshetti iddiasıyla 100 bin dolarlık cezai şart parasının tahsili istemiyle mahkemeye başvurmuştu. Menajer, Elçin Sangu’yla ilgilenebilmek için kendisine gelen tüm teklifleri kabul etmediği söylemiş, “Davalı Elçin Sangu, tüm bu fedakarlıklara rağmen sözleşmeyi biricik taraflı feshetmiştir. Hem sözleşmeye, hem de ahde vefa ilkesine aykırı davranmıştır” ifadelerini kullanmıştı. Buna karşılık Elçin Sangu ise yanıt dilekçesinde Başak Okay’la imzaladığı 31 Aralık 2015 tarihli sözleşmenin kölelik sözleşmesi olduğunu belirterek davanın reddini talep etmişti.

“DAHA FAZLA SUSMAYACAĞIM”

Verilen karara Instagram hesabından da başkaldırı eden Elçin Sangu,”Bana yapılanları anlatmadım fakat daha fazla susmayacağım! Bu da hepinize aleni davetimdir. Sevgilerle” dedi.

İhlas Haber Ajansı – Magazin Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.