Evlat nöbetindeki babadan oğluna: Çık gel, devletin adaletine sığın

Evlat nöbetindeki babadan oğluna: Çık gel, devletin adaletine sığın

Diyarbakır'da, 7 yıl önce, 19 yaşında kaçırıldığını belirttiği oğlu Macit için evlat nöbetini sürdüren Seyfetulllah Taşkın, "Çocuğum eğer beni duyuyorsa sadece kardeşlerini düşünsün. Çık gel, devletin adaletine sığın" dedi.

ABONE OL
12/01/2022 16:45
Evlat nöbetindeki babadan oğluna: Çık gel, devletin adaletine sığın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır’da oğlu Mehmet Akar’ın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını söyleyerek, HDP vilayet binası önünde oturma eylemi başlatan Hacire Akar’ın evladına kavuşması, öbür aileler için de ümit oldu.

Hacire Akar’ın da çağrısıyla çocuklarını bulmak isteyen aileler, 3 Eylül 2019’da HDP binası önünde evlat nöbeti başlattı. 863 gündür sürdürülen evlat nöbetinde Hacire Akar ile beraber çocuklarına kavuşan aile sayısı, 33 oldu.

Ankara’nın Sincan ilçesinde, 2015’te 19 yaşındayken, kaçırıldığını belirttiği Macit için Diyarbakır’a gelerek evlat nöbetini sürdüren Seyfetullah Taşkın, oğlunun HDP aracılığıyla kandırılıp, dağa kaçırıldığını söyledi.

Taşkın, “Oğlum dönene kadar eylemime son vermeyeceğim. Rabb’im oğlumun kaçırılmasına sebep olanların ocağını İnşallah yakar. Çocuğum şayet beni duyuyorsa sadece kardeşlerini düşünsün. Çık gel, devletin adaletine sığın” diye konuştu.

KAYNAK: AA


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.