Fatih Erbakan’dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyet

Fatih Erbakan’dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyet

Anadolu Buluşmaları kapsamında Düzce’ye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, gazetecilerle bir araya geldi. Erbakan konuşmasında, muhalefet partilerinin siyasetini ve politikasını eleştirdi.

ABONE OL
15/01/2022 02:00
Fatih Erbakan’dan muhalefete sert tepki: Tanklara selam duran zihniyet
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, muhalefet partilerini misli dille eleştirdi.

Erbakan, muhalefet partilerinin millete, devlete vereceği bir şeyin olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Bir kere bu malum muhalefet partileri her akşam televizyonlarda parlatılan, cilalanan, takmışlar kafayı parlamenter sisteme. Sabah akşam parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter sistem, daha da güçlü parlamenter sistem. Biz aylardır anlatmaya çalışıyoruz. Mesele sistem meselesi değil, örneğin zihniyet meselesidir. Eğer zihniyet milli görüş zihniyeti olmazsa, şayet zihniyet ulus zihniyeti olmazsa dünyanın en güçlü sistemini de getirsen saadete, selamete ulaşamazsın. Ama milli görüş zihniyeti olursa, önce hariç güçler demeyen, önce ulus diyen bir zihniyet olursa her türlü sistemle millete hizmet olası olur. Bu gece, gündüz güçlendirilmiş parlamenter sistem diyen muhalefet partilerine soruyoruz. Yav sizin ekonomide, hariç politikada, Güneydoğu sorununda böyle dişe dokunur somut bir öneriniz mevcut mı? Hayır ortada öyle bir şey yok. Türkiye’yi, halkı şu içine girdiği ekonomik buhrandan kurtarmak için herhangi bir kaynak paketiniz mevcut mı? Parayı nereden bulacaksınız? Kaynağımız da yok, paramız da yok.

”MUHALEFETİN İÇİNDE 28 ŞUBAT’TA TANKLARA SELAM DURAN ZİHNİYET VAR”

Ha birde güçlendirilmiş parlamenter sistem. Soruyoruz, daha önce amel başına gelip bu ülkeyi düze çıkardığınız yönünde referansınız mevcut mı? Hayır o yönde de referans yok. Tam bilakis daha önce birçoğunun amel başına gelerek ülkeyi batırma referansları var. Böyle olunca malum muhalefetin gelmesi yağmurdan kaçarken doluya tutulmak olur. Diğer taraftan, bu malum muhalefet içinde 28 Şubat’ta tanklara selam duran zihniyet var. Türkiye’yi Suriye bataklığına sürükleyenler var. Mevcut iktidara ürem ödemesinden ötürü çatarken, ekonomiden mesul bakan olduğu dönemde yıllık ortalama 35 milyon dolar ürem ödeyenler var. Kendisinin bakanlığından sonraki performansa baktığınızda AK Parti iktidarı ortalama 18-20 milyar dolar ürem ödemiş, bu zatın kendisi bakanken iktidara yıllık 35 milyar dolar ürem ödemiş. Chatham House ödülü alanlar var. Bu fotoğrafları gururla paylaşan var. ‘Ayasofya cami olmamalıydı, müze olarak kalmalıydı’ diyenler var. ‘Gelir gelmez hemen İstanbul sözleşmesine geri döneceğim’ diyenler var.

”TOPLUMSAL CİNSİYET SAPKINLIĞINI ÜNİVERSİTELERDE DERS OLARAK OKUTACAĞIM DİYEN VAR”

”Al birini vur ötekine, yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktır. Toplumsal cinsiyet sapkınlığını üniversitelerde ders olarak okutacağım diyen var. Gerçekten us almayacak şekilde daha bunu muhalefetteyken, toplumun oyuna muhtaçken söyledikleri bunlar. Bir de iktidara geldiklerinde neler söyleyecekler? Laiklik ilkesini din düşmanlığı gibi kullanmak isteyen var. Dolayısı ile malum muhalefet partilerinin millete, devlete vereceği bir şey yoktur. Ülkeyi mevcut iktidardan daha iyi bir noktaya getirmeleri olası değildir. Bunlar bir 5 ya da 10 yıl daha kaybetmemize sebep olur ki bizim ülke olarak 5-10 yıl değil 5-10 hafta kaybetmeye tahammülümüz yok. O nedenle hep söylediğimiz gibi milletimizin yüzünün gülmesi, paylaşımda adaletin tesis edilmesi, yaşanabilir Türkiye’nin, yeniden aka Türkiye’nin tesis edilmesi önce ulus diyen iktidarın amel başında olması ancak ve ancak milli görüşle mümkündür.”


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.