Hakkari’de 11 bölge yıl sonuna kadar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Hakkari’de 11 bölge yıl sonuna kadar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Hakkari’de 11 bölge yıl sonuna kadar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi

Hakkari merkez ile Çukurca, Derecik, Şemdinli ve Yüksekova ilçelerindeki 11 bölge, 31 Aralık'a kadar özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

ABONE OL
15/01/2022 01:15
Hakkari’de 11 bölge yıl sonuna kadar ‘özel güvenlik bölgesi’ ilan edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet sınırları içinde faaliyet gösteren PKK ve öbür terör örgütlerinin son zamanlardaki terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilediği belirtildi.

Bu eylemler neticesinde vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini yürütme ile seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kaldıkları kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız aka mağduriyet yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve itimat ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terör tehdidi ve saldırısından korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.”

Belirtilen alanlara izinsiz girmek yasaklandı

Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince şehir merkezi ile Çukurca, Derecik, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleri sınırlarındaki 11 bölgenin, 1 Ocak saat 00.00’dan 31 Aralık saat 23.59’a kadar “özel emniyet bölgesi” ilan edildiği anlatım edilen açıklamada, vatandaşların belirtilen alanlara izinsiz girmesinin yasaklandığı vurgulandı.

“Özel emniyet bölgesi” ilan edilen alanlara ilişkin detaylı bilgiye valiliğin internet adresinden ulaşılabilecek.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.