İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yapılan destek miktarı 1.611 TL’ye yükseltildi
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yapılan destek miktarı 1.611 TL’ye yükseltildi

İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yapılan destek miktarı 1.611 TL’ye yükseltildi

ABONE OL
13/01/2022 16:30
İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yapılan destek miktarı 1.611 TL’ye yükseltildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelere çocuklarının okul masrafları ve öbür gereksinimlerini karşılamaları için ödenen Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) miktarının memur maaşlarına yapılan düzenleme doğrultusunda bu ay her bir çocuk için ortalama 1.259 TL’den 1.611 TL’ye çıkarıldığını bildirdi.

TOPLAM 234 MİLYON 666 BİN TL ÖDENECEK

Ödemelerin başladığını belirten Bakan Yanık, ailelerin hesaplarına bu ay yekün 234 milyon 666 bin TL yatırılacağını kaydetti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahiplerine yönelik birçok sosyal hizmeti bulunduğunu anlatım eden Bakan Yanık, SED’in de çocukları desteklemek için ödendiğini anlattı.

HER YIL OCAK VE TEMMUZ AYINDA BELİRLENİYOR

Aile odaklı bir sosyal hizmet modeli olan SED ile çocukların ekonomik nedenlerle ailesinden uzakta büyümesini önlenmeyi amaçladıklarını dile getiren Bakan Yanık, şunları kaydetti:

“SED hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin aile bütünlüğünü korumayı hedefliyoruz. Ekonomik nedenlerle çocuklarımızın ailelerinden uzaklaşmalarının, farklı ortamlarda büyümelerinin önüne geçerek onların kendi aileleriyle bir arada, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini önemsiyoruz. SED ile ihtiyaç sahibi aileler çocuklarının başta eğitim olmak üzere öbür ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Aynı zamanda çocuklarımıza sosyal ve kültürel faaliyetlere katılma imkanı da sağlıyoruz. SED miktarı her yıl ocak ve temmuz aylarında yeniden belirleniyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ödediğimiz ortalama SED miktarını bu ay 1259 liradan 1611 liraya yükselttik. Ocak ayında ailelerin hesabına yekün 234 milyon 666 bin TL yatıracağız.”

ÖDEMELER 15 OCAK’A KADAR TAMAMLANACAK

Ödemelerin 15 Ocak’a kadar tamamlanacağını belirten Bakan Yanık, SED hizmetinden 142 bin çocuğun yararlandığını bildirdi.

Mesut Şahin mesut.sahin@haberler.com Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Çocuk bezindeki eder artışları Bakan Yanık’a soruldu: Çalışma yapabiliriz

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.