İsmail Saymaz’dan skandal paylaşım! Kur’an kurslarını hedef aldı

İsmail Saymaz’dan skandal paylaşım! Kur’an kurslarını hedef aldı

Sosyal medya hesabın skandal bir paylaşım yapan gazeteci İsmail Saymaz, yine Kur'an kurslarını hedef aldı. Rize'de gerçekleştirilen Mekke’nin Fethi gösterisini diline dolayan Saymaz tepki çeken ifadeler kullandı.

ABONE OL
12/01/2022 23:00
İsmail Saymaz’dan skandal paylaşım! Kur’an kurslarını hedef aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rize’deki ‘4-6 yaş Gül Bahçesi Kuran Okulu’nun gerçekleştirdiği Mekke’nin Fethi gösterisinden görüntüler paylaşan Saymaz, “Çocuklar tavaf ettirildi, el kadar kızların başı bağlandı” ifadelerini kullandı. İsmail Saymaz’ın paylaşımı tepkileri de beraberinde getirdi.

Gazeteci ve Halk TV yorumcusu İsmail Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Kur’an Kurslarını ve öğrencilerini hedef gösterdi.

İsmail Saymaz, dün Rize’deki Güneysu İlim Öğrenenlere Destek Vakfı’na bağlı 4-6 yaş Gül Bahçesi Kur’an Kursuna giden çocukların Mekke’nin Fethi’ni temsilen yapılan etkinliğe ait görüntüler paylaştı.

Saymaz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Dün Rize’de Güneysu İlim Öğrenenlere Destek Vakfı’na bağlı ‘4-6 yaş Gül Bahçesi Kuran Okulu’na (sıbyan mektebi) giden çocuklara Mekke’nin Fethi gösterisi yaptırıldı. Çocuklar tavaf ettirildi, el kadar kızların başı bağlandı. Belediye Başkanı iç tüm ilçe protokolü orada…”

‘MESCİTTE KONFERANS YAPIYORLAR’

Bununla da yetinmeyen İsmail Saymaz, Kaymakam Arif Oltulu’nun Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etmesi üzerinden mescitleri hedef aldı.

Saymaz “Önceki gün gene Güneysu… Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Kaymakam Arif Oltulu geliyor. Okulun konferans salonu varken, mescidinde konferans yapılıyor. Konu, dini meseleler mi? Hayır, kaymakamlık mesleğinin zorlukları” dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

İsmail Saymaz’ın paylaşımlarına binlerce kullanıcı tepki yağdırdı. Bazı kullanıcılar etkinlikte rahatsız edici bir hal olmadığını, aksine fazla beğendiklerini ve takdir ettiklerini söyledi. Bazı kullanıcılar da “Mekke “Müslümanlar” için mübarek bir mekandır. Fetih ruhu da kıyamete kadar bakidir. İnanca saygılı herkes Müslümanların inanç ve uygulamalarına saygı duyar” ifadeleriyle ufak çocukların din eğitimlerini pekiştiren etkinlikleri desteklediklerini belirtti.

Tepkiler arasında Saymaz’a misli ifadeler de vardı. Bir kullanıcı, “Çık ve dürüstçe bu dine ve bu din ile ilgili olan her şeye düşmanım de. Hiç değilse düşmanımız dürüst diyelim” ifadelerini kullandı.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.