KİPTAŞ’ın kura çekiminde tartışma yaratan görüntü! Hostes topa bakıp torbaya geri attı
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • KİPTAŞ’ın kura çekiminde tartışma yaratan görüntü! Hostes topa bakıp torbaya geri attı

KİPTAŞ’ın kura çekiminde tartışma yaratan görüntü! Hostes topa bakıp torbaya geri attı

ABONE OL
14/01/2022 12:35
KİPTAŞ’ın kura çekiminde tartışma yaratan görüntü! Hostes topa bakıp torbaya geri attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zeytinburnu’ndaki KİPTAŞ Genel Müdürlük binasında noter huzurunda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı çekilişle 321 konut ve 22 müstakil birimin sahipleri belirlendi. Çekilişin ilk ayağı olan engellilere ayrılan dairelerle ilgili kuranın sonrasında İBB Başkanı İmamoğlu ve protokol üyeleri salondan ayrıldı. Konutların çekilişine daha devam edildi.

TOPA BAKIP TORBAYA GERİ ATTI

Devam eden çekiliş sırasında, görevli 5 hostesten üçüncü sırada bulunanın ilk önce bir top çektiği daha sonra topa bakarak elindeki torbaya atıp yeniden farklı bir top çektiği görüldü. Bunu fark eden Bakırköy 23. Noteri Başkatibi Nurettin Aytekin, çekiliş sonrası 3. sırada bulunan hostesin elinden torbayı alarak alelade çıkardığı ve yerine öbür bir hostesi çağırdığı anlar kameralara yansıdı. Aytekin daha sonra iki hostesi daha alelade çıkararak yerine yenilerini çağırdı.

NOTER AÇIKLAMA YAPTI: GEREKEN UYARI YAPILMIŞTIR

Olay, sosyal medyada tartışmalara yol açınca Bakırköy 23. Noteri Başkatibi Nurettin Aytekin kura çekiminin yapıldığı yerde bir izah yaptı. Aytekin’in açıklaması KİPTAŞ’ın twitter hesabından da yayınlandı. KİPTAŞ twitter hesabında, “KİPTAŞ Tuzla Aydınlık Evler Hak Sahibi Belirleme Kura Çekilişi sırasında gerçekleşen münferit olayla ilgili Bakırköy 23. Noter Başkatibi Nurettin Aytekin tarafından yapılan açıklamayı kamuoyunun bilgisine sunarız mesajıyla Aytek’in açıklamasını video olarak yayınladı. Aytekin açıklamasında, “3+1 dairelerin 121. yedek talihlisini belirlerken topları çeken arkadaşlara senkronize olarak topları çekmeleri uyarısında bulunduğum sırada 3. sıradaki bayan dost gayrı ihtiyari olarak çektiği toplu keseye atmıştır. Arkadaşa bu uyarı tarafımdan yapılmıştır. 121. yedek talihli 31 bin 222 olarak belirlenmiştir. Orada göründüğü gibi dost bilerek isteyerek o topu keseye atmamıştır” dedi.

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.