KPSS’de alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı

KPSS’de alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı

ABONE OL
15/01/2022 13:20
KPSS’de alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zile’de Danışmanlık Proje ve Eğitim Merkezi işletmecisi 1 çocuk annesi Elif Burcu Açıkgöz (34), hem çalışıp hem de Kpss’ye hazırlandı. 2010 yılında girdiği ilk Kpss’de alanında Türkiye 27’ncisi olan Açıkgöz, 10 yıl sonra Kpss’ye ikinci kere girdi.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Sonuçların açıklanması ile beraber Veteriner Sağlık Teknikerliği alanında Türkiye birincisi olduğunu öğrenen Açıkgöz, aka bir neşe yaşadı. Gaziantep İslami Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Veteriner Teknikerliği tercihini yaparak kesin nakil yapılmasını bekleyen Açıkgöz, 6 Ocak’ta açıklanan sonuçlardan sonra neye uğradığına şaşırdı. Atanamadığını öğrenen genç kadın aka keder yaşadı. Birinci olmasına rağmen atanamayan Açıkgöz, sebep atanamadığını bilmediğini kaydetti.

“MEMUR OLARAK HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Atanamadığı için yaşadığı üzüntüyü dile getiren Açıkgöz, “Türkiye birinciliğine sevinirken atanamadığım, hepimiz için aka bir hüsran oldu. Ben işini seven, sevgiyle hevesle çalışan bir insanım. Kazanmış bir hakkımız varken bu mesleği de icra etmek istersiniz. Ben devlet memuru olarak hizmet etmek, görevini severek yapan birisi olarak bir vatandaş olarak bulunmak istedim. Şansımız kendi işimiz üzerinde devam etmek. Bu şekilde de devam ediyoruz. Yine çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuda da devlet büyüklerimize hiçbir küskünlüğümüz, kızgınlığımız yoktur. Umarım bu yanlışlıkla ilgili bir lahza önce ıslah yapılır. Kendilerinden ricam ben elimden gelen emeği çabayı sarf ettim. ve Türkiye birincisi oldum. Bu konuda da benim emeğimin hor görülmemesi ve bu konuda bana destek verilmesini istiyorum” dedi.

“HÜSRAN OLDU”

Neden atamasının yapılmadığını öğrenmek istediğini anlatım eden Açıkgöz, “Öğrenmek konusunda da biraz yollarımız kapalı açıkçası. Gece gündüz çalıştık. Hem ders çalıştık, hem burada proje yazdık. Hem de gidip evimizde çocuğumla ilgilendim. Sonucunu da fazla güzel aldık. Derece yaptık emeğimizin karşılığında. Ama en son ki yerleştirme sonucu bizim için hüsran oldu. Oğlum da ‘benim annem Türkiye birincisi’ diye fazla sevinmişti. Şimdi atanamadığımda bana soru soruyor. Anne seni sebep almadılar? Cevap da veremiyorsunuz. Birinci olmuşsunuz fakat atanamamışsınız. Sebebi ne” diye konuştu.

YENİ YAPILACAK KPSS İLE HAKKINI KAYBEDECEK Bu yıl yapılacak KPSS ile hakkının yanacağını anlatım eden Açıkgöz, “Bu hakkımı kazanmak için yine sınava girip yine böyle bir radde kazanmam gerekiyor. Bunu yine başarabilir miyim onu bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

Türkiye donarken Antalya’da güneşi gören sahile geldi

İhlas Haber Ajansı / Nurhan İçmez – Son Dakika Haberleri


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.