Leman Sam’dan tepki çeken ırkçı paylaşım!

Leman Sam’dan tepki çeken ırkçı paylaşım!

Ünlü şarkıcı Leman Sam, Twitter'dan yaptığı son paylaşımda tartışma yarattı.

ABONE OL
13/01/2022 01:15
Leman Sam’dan tepki çeken ırkçı paylaşım!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz gün İstanbul Başakşehir’de lüks cipiyle köpeği ezerek öldüren Katarlı şahsa tepki gösteren ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya hesabından eleştiri meydan bir paylaşım yaptı.

Söz konusu şahsa tepki gösteren Leman Sam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum içi uzun süreli lince maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar. Bıçaklamalar, tecavüzler, sonu yağmadır bunun. Hiç şikayet etmeyin, göz göre göre geldi” ifadelerini kullandı.

Yıllar önce bu soysuz araplara tepkili olduğum içi uzun süreli lince maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı.Daha bunlar iyi günler,ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar.Bıçaklamalar, tecavüzler,sonu yağmadır bunun.Hiç şikayet etmeyin,göz göre göre geldi

— Leman Sam (@lsdomicim) January 11, 2022

Şarkıcı Leman Sam’ın paylaştığı mesajda “Soysuz Araplar” şeklinde ırkçı bir anlatım kullanması ise aka tepki topladı.

Leman Sam daha sonraki paylaşımda ise, ırkçı sözlerini yumuşatmak için “Elbette iyileri de mevcut ancak onlar da burada kalmak istemiyor, burayı kullanıp kapağı Avrupa, Kanada ve öbür uygar ülkelere atıyorlar” dedi.

AK PARTİLİ BİRİNCİ’DEN SERT TEPKİ

Paylaşımla ilgili yüzlerce tepki tweetinden birini ise AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci attı. Leman Sam’ın tweetinin ekran resmini paylaşan Birinci, “Faşizm nedir, faşist kimdir?” dedi.

Faşizm nedir, faşist kimdir? pic.twitter.com/uMEOOEeUQu

— Mücahit Birinci (@birincimucahit) January 12, 2022

TEPKİ ÜSTÜNE TEPKİ

Leman Sam’ın paylaşımına bazı kullanıcılar destek verirken birçok kullanıcılar ise şiddetle kınadı. Ayrıca Leman Sam’ın attığı tweetin gerçek olmadığını düşünen bazı kullanıcılar ise “Hesabı mı hacklendi?” diye sordu.

İşte Leman Sam’a gelen bazı tepkiler;

-Irkçılık bir insanlık suçudur. Nokta!

-Sesinizi severdim fakat artık sesiniz bile midemi bulandırıyor. Yazık.

-Elinize benzin bidonunu alıp yola mı çıkacaksınız? Yazıklar olsun sizi sevmiştik.

-Bu çirkin açıklamayla anladık ki hayvan sevginiz de yalanmış. Nefret ve ırkçılığınızla kafa başa kalın.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.