Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Madem krizdeyiz, hiçbir siyasi parti yardım almasın
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Madem krizdeyiz, hiçbir siyasi parti yardım almasın

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Madem krizdeyiz, hiçbir siyasi parti yardım almasın

ABONE OL
14/01/2022 12:15
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Madem krizdeyiz, hiçbir siyasi parti yardım almasın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziyaretlerde bulunmak ve partisinin vilayet binasının açılışına katılmak için Nevşehir’e gelen İnce, bir otelde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇİLMEDEN SORUNLAR ÇÖZÜLMEZ”

Türkiye’de üretim ekonomisine geçilmeden, kamu ihale kanunu değişmeden yapısal sorunların çözülemeyeceğini savunan İnce, iktidar olduklarında turizm, tarım, dijital sanayi gibi muhtelif sektörlerin gelişimine öncelik vereceklerini dile getirdi.

“PARTİLER HAZİNE YARDIMI ALMASIN PARA FAKİR FUKARAYA VERİLSİN”

İllere yaptıkları ziyaretlerde vatandaşın seçim istediğini anlatan İnce, “Madem kriz ortamındayız. Hiçbir siyasi parti 2022 yılı için hazine yardımı almasın, seçim için de almasın. Biz nasıl kendi paramızla geziyorsak, onların belediyeleri var, milletvekilleri var. Bu kriz ortamında siyasi partiler hazine yardımı almasın, bu nakit yoksul fukaraya verilsin. Bu bizim önerimizdir. Erken ya da geç, seçim ufukta. Artık siyah göründü. Bu iktidar gidici. Muhalefet de erken seçim istiyor fakat ortada namzet falan yok. Bizim adayımız belli, adayımızı üyelerimiz seçecek. Memleket Partisi üyelerinin önüne sandığı koyacağız. Muharrem İnce de namzet adayı olacak. Bizim namzet belirleme yöntemimiz demokratik bir yöntemdir. Diğer muhalefet partileri nasıl namzet belirler, namzet belirleyemeyip bana gelirler, ‘sen namzet ol’ derler mi? Ona da bir şey diyemeyeceğim.” dedi.

“BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Daha sonra partisinin vilayet başkanlığı binasının açılış törenine geçen İnce, buradaki konuşmasında, “Bu ülkede eğitimin niteliğine itirazımız var. Vatandaş, muayene oluyor fakat tedavi olamıyor, çiftçi gübre alamıyor, vergiler esnafın belini büküyor, her üç gençten birisi işsiz. Bu düzeni değiştireceğiz.” diye konuştu.

Açılış töreninde akaryakıt ve gübre fiyatlarına itiraz eden kişiyi yanına çağıran İnce, sorunlarını dinlediği vatandaşla vilayet başkanlığının açılış kurdelesini kesti. Daha sonra amel yerlerini ziyaret eden İnce, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Meclis Başkanı Seyit İnce ve üyelerle bir araya geldi.

Tüm seçim sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait tüm geçmiş seçim sonuçları.

AA / Murat Asil – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.