Muharrem İnce’den cumhurbaşkanı adaylığında adı geçen belediye başkanlarına uyarı: Bana yaptıklarını size yapmasınlar
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Muharrem İnce’den cumhurbaşkanı adaylığında adı geçen belediye başkanlarına uyarı: Bana yaptıklarını size yapmasınlar

Muharrem İnce’den cumhurbaşkanı adaylığında adı geçen belediye başkanlarına uyarı: Bana yaptıklarını size yapmasınlar

ABONE OL
15/01/2022 10:55
Muharrem İnce’den cumhurbaşkanı adaylığında adı geçen belediye başkanlarına uyarı: Bana yaptıklarını size yapmasınlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziyaretlerde bulunmak ve partisinin ilçe binasının açılışına katılmak için Kayseri’ye gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bir otelde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

PARTİLERİN HAZİNE YARDIMI ALMASI

Partilerin bu yıl hazine yardımı almamaları yönünde bir kampanya başlattıklarını anlatım eden İnce, pazartesiden itibaren kampanyayı imzaya açacakları belirterek bu nakit ile üniversite öğrencilerine 2 milyon tablet alınmasını istedi.

PKK’LI İLE FOTOĞRAF ÇEKTİREN HDP’Lİ VEKİL

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, etkisiz hale getirilen PKK’lı teröristle fotoğraf çektirmesine değinen İnce, hiçbir milletvekilinin teröristle fotoğrafının olmaması gerektiğini kaydetti.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI TARTIŞMALARI

Bir gazetecinin, Millet İttifakı cephesinde cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasının devam ettiğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun isimlerinin geçtiğini aktarıp, bu konudaki değerlendirmesini sorması üzerine İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kendilerini örnek almalarını isteyerek, partisinin cumhurbaşkanı namzet adayı olduğunu anlatım etti.

“BELEDİYE BAŞKANLARINA SESLENİYORUM”

Bütün siyasi partilerin, üyelerinin önüne sandığı koymalarını öneren İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oradan kim çıkarsa, belediye başkanı çıkıyorsa bırak o olsun. Amaç seçimi kazanmak değil mi? Yok ‘İstanbul’u veremezmişiz.’ İstanbul’u ver Türkiye’yi kırmızı kardeşim, alabiliyorsan. ‘İstanbul’da belediye meclisinde çoğunluğumuz yok, AK Parti’ye geçer’ deniyor, geçsin. Seçim kazanmak istiyor musun sen? ‘Kazanırız fakat İstanbul Belediyesi’ni kaybederiz, mecliste çoğunluğumuz yok.’ Geçsin AK Parti’ye. Al görevden, cet bir kayyum, yapamıyor musun? Ben mi öğreteceğim size, bunları bilmiyor musun? Sizin derdiniz üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Önce onu söyleyin. Adı geçen belediye başkanlarına da sesleniyorum, dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları abes bırakırlar, haberiniz olsun. Bu işin bir tane doğrusu var, kişiye göre siyaset olmaz, ilkeye göre siyaset olur. Tayyip Erdoğan’ın böyle bir korkusu mevcut mı? Aday yapılmama diye bir korkusu mevcut mı? Yok. Sandık konulsa gene Tayyip Erdoğan menfaat mı? Çıkar. Korkuyla koltuk korunur mu? Koyacaksın sandığı, kim çıkarsa cumhurbaşkanı adayı yapacaksın, bu kadar basit. Koltuklar insanlara mülk değildir. Babadan miras değildir. ya çıkacaksın aslanlar gibi namzet olup kazanacaksın ya da namzet olamıyorsan vereceksin koltuğu. Bu kadar basit.”

“ARTIK CHP BİR EKMELEDDİN VAKASI YAŞATAMAZ”

Millet İttifakı’nın kendi arasında anlaşamayacağını iddia eden İnce, “Anlaşamayacaklar, yaz buraya. ‘Memleket Partisi ne işe yarıyor’ dedi bir tanesi yolda gelirken. Bak dedim, bir tane işe yaradı şimdiye kadar. ‘Artık CHP bir Ekmeleddin vakası yaşatamaz’ dedim. Daha ne yapsın Memleket Partisi. Kuruldu kurulmaz bir işe yaradı. İddialı bir partiyiz. Birinci parti olacak, göreceksiniz. Millet bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtulacak.” dedi.

“OY VERDİKLERİNDEN ŞÜPHELİYİM”

Bir gazetecinin, Kılıçdaroğlu ve ekibinin, kendisinin namzet gösterildiği önceki cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettirmeye çalışıp çalışmadıklarını sorması üzerine İnce, “CHP yönetimi ‘nasılsa kazanamaz bu, başımızdan da def edelim’ deyip sandıklara sahip çıkmadılar. Para harcamadılar. Oy verdiklerinden de şüpheliyim. Kaybetsin diye çalıştılar demiyorum, bu fazla iddialı olur. ‘Nasılsa kazanamayız, biz günü kurtaralım’ dediler. Hatta bir fasıla ben kampanyayı hızlandırınca korktular, ‘eyvah, geliyor galiba bu’ diye.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Test ve Eğitim Gemisi TCG Ufuk’un Hizmete Giriş Töreni’nde konuştu: (1)

Muhalefetin “Erdoğan namzet olamaz” iddialarına AK Parti’den yanıt: Beyanlar aleni ve seçik olarak tutanaklarda ortadadır

AA / Ramazan Kaya – Son Dakika Haberleri


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.