Öldürülen avukat Dilara, anneannesine aldığı tehdit mesajlarını anlatmış
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Öldürülen avukat Dilara, anneannesine aldığı tehdit mesajlarını anlatmış

Öldürülen avukat Dilara, anneannesine aldığı tehdit mesajlarını anlatmış

ABONE OL
12/01/2022 22:20
Öldürülen avukat Dilara, anneannesine aldığı tehdit mesajlarını anlatmış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tuzla’da eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından silahla vurularak öldürülen avukat Dilara Yıldız’ın Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan akrabaları aka keder yaşıyor.

DÖNÜŞ YOLUNDA ANNEANNESİNE TEHDİT MESAJLARINI ANLATMIŞ

Yılbaşında memleketi Samsun’a gelerek anneannesini ve dayılarını ziyaret ettiği öğrenilen Dilara Yıldız’ın dönüş yolunda telefonla görüştüğü anneannesi Sevim Akyel’e, “Anneanne, İstanbul’a kadar seninle konuşalım” diyerek aldığı tehdit mesajlarını anlattığı ortaya çıktı. Sevim Akyel’inde telefonda torununa, “Kızım, İstanbul’a gittiğini kimse bilmesin, dikkatli hareket et?” uyarılarında bulunduğu öğrenildi.

“EN BÜYÜK HAYALİYDİ”

Anneanne Sevim Akyel, torununun zor şartlarda okuduğunu belirterek, “Çok zor şartlar altında kızımızı okuttuk. Avukat olmak en aka hayaliydi ve başardı. Olaydan ötürü fazla üzgünüz” dedi.

“BAŞINDA NÖBET TUTARDIK”

Dayı Savaş Akyel de “Biz o adamla nişanlanmasını hiç istemedik. Annesi de fazla karşı çıktı fakat çocuğumuzun başına gelecek varmış, engelleyemedik. Tehdit mesajları aldığını öldükten sonra öğrendik. Öncesinde bilsek biz onun başında nöbet tutardık. Çok üzgünüm” dedi.

“ÇOK İYİ NİYETLİYDİ”

Dilara’yı gözü gibi bakıp büyüttüklerini anlatan Savaş Akyel, “Her şeyden sakındık, her şeyden koruduk, elimizden gelen ne varsa her şeyi yaptık. Avukat olması için her şeyi yaptık sonun da avukatlığı kazandı avukat oldu. Avukat olduktan sonra, ‘Dayı çevreme de yardımcı olacağım’ dedi. Çok değişik bir çocuktu. Dilara sokakta aç kedi köpek görse, onlara mama verirdi. Aşırı iyi niyetli bir kızdı. Yüreğimiz yanıyor. Sonra bu eski nişanlısıyla tanışıyor, arkadaşlık yapmaya başlıyor. Bir şekilde Dilara’yı kandırıyor. Kendisini asker olarak tanıtıyor, kızın aklına giriyor. Ailesi sonra haber veriyor, biz söz nişan istiyoruz diyorlar. Nişandan sonra hal ve hareketleri değişiyor, kendisini gösteriyor. Bir süre sonra kızımız onun asker olmadığını anlıyor. ‘Sen dediğin gibi değilsin, sen yalan söylüyorsun’ diyor ve tartışmaya başlıyorlar” dedi.

“DİLARA O GÜN BIRAKTI ÇOCUĞU”

Dayı Suat Akyel ise, “Bu adamla 15 gün nişanlı kaldı. Hiç istememiştik, sonradan o da nişanını attı. Bu adam ilk önce kendisini zabit olarak tanıttı. İzmir’de görevliyim demiş, işi gücü bırakayım da senin yanında çalışayım demiş. Dilara o gün bıraktı çocuğu. Dilara’nın peşini hiç bırakmadı, tehdit mesajları yazdı kızıma, daimi öldürme mesajları yazdı ben mesajları okumadım. Kaybettikten sonra öğrendik” dedi.

Eski nişanlısının avukat Dilara Yıldız’a cinayetten önce attığı mesajlar tüyler ürpertti: Kanınla duş aldıracağım sana

Eski nişanlısı tarafından katledilen Avukat Dilara Yıldız’ın “Dayı beni kurtar” mesajı attığı ortaya çıktı

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.