Özel okul ücretlerindeki artış tavanı yüzde 36 ile sınırlandırıldı

Özel okul ücretlerindeki artış tavanı yüzde 36 ile sınırlandırıldı

ABONE OL
12/01/2022 16:35
Özel okul ücretlerindeki artış tavanı yüzde 36 ile sınırlandırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin küme toplantısında Türkiye’nin gündemine ilişkin fazla önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konu başlıkları arasında ağırlıklı olarak iktisat vardı. Ekonomide atılan adımların yasalaştırılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen özel okul ücretlerindeki artışa ilişkin haberi de verdi.

“ARTIŞ, YÜZDE 36 İLE SINIRLANDIRILDI”

Özel okullardaki ücret artışının tavanının yüzde 36 olarak belirlendiğini belirten Erdoğan, “Milletimizi korumak için her alanda ciddi tedbirler almaya başladık. Özel okul ücretlerindeki artış tavanını yüzde 36 ile sınırladık. Bay Kemal çıkmış konuşuyor, bu amel bizim işimiz sen geriden geliyorsun. Ticaret Bakanlığımız ülke genelinde 100 bin ürün denetimi yaptı. Arz-taleple uyuşmayan durumlara karşı hukuki imkanları kullanıyoruz” dedi.

“VATANDAŞI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ”

Vatandaşın enflasyon karşısında korunmaya devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı, “En kısa sürede enflasyondaki bu şişkinliği ortadan kaldıracağız. Asgari ücreti yüzde 50 artırarak, memur ve emekli maaşlarını yüzde 26, yüzde 31 oranında yükselterek kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona ve şartlara bakarak çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Olgun Kızıltepe olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan temmuz ayını işaret etti! Enflasyona göre, çalışanlara bir zam daha gelebilir

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.