Doğu Perinçek’ten yıllar sonra gelen ‘Abdülhamid’ itirafı

Doğu Perinçek’ten yıllar sonra gelen ‘Abdülhamid’ itirafı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bundan yıllar önce 32. Gün programında Ertuğrul Kürkçü ile yaşadığı ve viral haline gelen "Abdülhamid'i savundun" tartışmasına ilişkin konuştu.

ABONE OL
13/01/2022 19:00
Doğu Perinçek’ten yıllar sonra gelen ‘Abdülhamid’ itirafı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TVNET’te diri yayınlanan “Sert Sorular” adlı programa mesken olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ertuğrul Kürkçü ile yaşadığı ve sosyal medyada en fazla izlenen videolar arasında yer meydan “Abdülhamid’i savundun” tartışmasının öncesinde neler yaşandığını anlattı.

Kürkçü’nün bir PKK yandaşı ve HDP vekili olduğunu anlatım eden Perinçek, “Tartıştığımız sırada, ‘Kürdistan’ ismiyle ikinci İsrail Devleti kuruluyordu. PKK onları destekliyordu. Tartışma oradan koptu” diye konuştu.

“BİRAND SENARYOYU ÖNCEDEN HAZIRLADI”

Tartışmanın temelinde “ABD” olduğunu anlatım eden Perinçek, “O program önceden hazırlanmıştı. Mehmet Ali Birand o senaryoyu hazırladı. ‘Bu şahısları karşıma oturtuyorsan edepli bir tartışma zor’ dedim. Korkmadığım için ikiye biricik olmasına rağmen programa gittim” ifadelerini kullandı.

“ABDÜLHAMİD’İ SAVUNMAK SUÇ DEĞİL”

Oradaki “çarpışmanın” Türkiye ile ABD arasında olduğunu belirten Perinçek, “Kürkçü, PKK’nın tayin ettiği bir vekil. Arkadaşlarını satıp samalığa kaçan bir insan, konu Abdülhamid’i savunmak değildi yani, o onun bir parçası. 12 Mart döneminde sosyalist olmaktan pişman olduğunu söyledi. Abdülhamid’i de savundu. Suç mu? Değil fakat onun kimliğine devrimciliğine aksi bir olay. O tartışmanın orasında onları söylemek zorunda kaldım” dedi.

Doğu Perinçek programda, Ertuğrul Kürkçü’yü “Abdülhamid’i savundun” sözleriyle suçlamıştı.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.