HDP’li Semra Güzel CHP’nin kafasını karıştırdı!

HDP’li Semra Güzel CHP’nin kafasını karıştırdı!

CHP Grup Başkan Vekili Altay, HDP'li Semra Güzel'in PKK'lı sevgilisiyle çıkan fotoğraflarına ilişkin, "Hiçbir siyasetçinin teröre desteğini kabul etmemiz mümkün değil" dedi. Kılıçdaroğlu ise tepki göstermek yerine hükümeti hedef almıştı.

ABONE OL
14/01/2022 15:00
HDP’li Semra Güzel CHP’nin kafasını karıştırdı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in PKK’lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’nun sessiz kaldığı yönündeki eleştirilere yanıt verdi. Altay, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun vekiliyim. Hiçbir siyasetçinin ve örgütün teröre, teröriste desteğini ve ilişkisini kabul etmemiz olası değildir” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Altay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Altay, bugün Uluslararası İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün rapor yayımladığını belirterek, “Bu örgütün raporu; Türkiye için iç karartıcı, sima kızartıcı bir rapor. Bu örgütün Tayyip beye özel bir husumeti olduğunu düşünmüyorum. Erdoğan hükümetinin Türkiye’nin insan hakları sicilini onlarca yıl geri götürdüğü ve uluslararası insan hakları hukukunu açıkça hiçe saydığı bu raporda kayda geçmiş. Senin insan haklarına aykırı, demokrasiye aykırı eylemlerin, söylemlerin Türkiye’yi insan hakları noktasında da küme düşürdü. Örgüt, ‘Türkiye onlarca yıl geri gitti’ diyor” diye konuştu. 

‘TERÖRİSTE DESTEĞİ KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan CHP’li Altay, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in Adıyaman’da 2017’de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen PKK’lı terörist Volkan Bora ile fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu’nun sessiz kaldığı yönündeki eleştirilere de yanıt verdi. Kılıçdaroğlu’nun izah yapmaması ve bu durumun AK Parti’li milletvekilleri tarafından eleştirilmesiyle ilgili Altay, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun vekiliyim. Parlamento Muhabirleri Derneği ziyaretimde de daha sonra bu konudaki yaklaşımımızı söyledim ve yine altını çizerek söylüyorum; hiçbir siyasetçinin ve örgütün teröre, teröriste desteğini ve ilişkisini kabul etmemiz olası değildir” dedi.

‘ANLAŞILAN, YENİDEN İMRALI İLE TEMASA GEÇMİŞ’

CHP’li Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın küme toplantısındaki ‘Şu anda Edirne’deki, en aka hesabı İmralı’dakine verecek’ sözlerinin hatırlatılması üzerine de “Anlaşılan, çözüm sürecinden sonra beyefendi yeniden İmralı ile temasa geçmiş. Bu ifadenin karşılığı budur ancak İmralı ile yeniden kanka olmuşsa böyle bir bilgiye ulaşabilir. Başka türlü böyle bir iç çekişmenin Erdoğan’a intikal etmesi, buna vakıf olması olası değildir. Soralım kendisine, nereden biliyorsun Erdoğan? Kim söyledi sana, kim bu rahatsızlığı dile getirdi? Ama ben biliyorum, o koltuğu kaybetmemek için her şeyi göze almış bir Erdoğan var” diye konuştu. 

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAŞKA AÇIKLAMA!

Fotoğraflar, HDP’nin seçim ortağı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da sorulmuştu.

“SORDUM BU FOTOĞRAFLAR NE ZAMAN ÇEKİLDİ”

“HDP’li milletvekilinin teröristle fotoğraflarına sebep susuyorsunuz?” eleştirilerine yanıt veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu,  “Bu fotoğrafı gördüğümde sordum ne zaman çekilmiş diye; İmralı ile açılım (Çözüm) döneminde çekilmiş. Dolayısıyla bu fotoğrafın muhatabı doğrudan doğruya Erdoğan’dır. Bu fotoğraflar çekilirken ülkede ne oluyordu sorulması lazım.” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLAR 2017’DE ÇEKİLDİ

Ancak HDP ve CHP’nin iddialarının aksine Semra Güzel’in PKK’lı terörist Volkan Boro ile olan fotoğraflarının, İmralı ile olan çözüm sürecinde değil 2017 yılında çekildiği ortaya çıktı.

Çözüm süreci ise resmi olarak 2013 yılında başlayıp 2015 yılında sona erdi.

KAYNAK: DHA


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.