Kılıçdaroğlu’dan İBB’ye özel teftiş açıklaması

Kılıçdaroğlu’dan İBB’ye özel teftiş açıklaması

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik terör teftişi hakkında açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
06/01/2022 12:00
Kılıçdaroğlu’dan İBB’ye özel teftiş açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu, “2022’ye girerken beklentiler fazla fazla. Daha güzel, daha iyi bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz. Her evde huzur olsun istiyoruz. Herkesin sağlığı yerinde olsun istiyoruz” dedi. “Kavgadan, hakaretlerden bıktık artık” diyen CHP lideri, “Kavga istemiyor bu insanlar, huzur istiyor. Devleti yönetenler kin ve öfke duymamalı. Devlet kinle, öfkeyle yönetilmez. Adaleti yok ettiğinizde devleti yok edersiniz” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik terör teftişi hakkında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “O kadar kin, öfke duyuyorlar ki belediye başkanlarımızın çalışmalarını hazmedemiyorlar. Her türlü iftirayı atıyorlar. Bizim ruhumuzda adalet, sevgi, sulh var. Millete hesap vermek var. Devletin kaynakları çarçur edilemez, peşkeş çekilemez. Ekrem İmamoğlu’ndan intikam alacaklarmış, neymiş, teröristler çalışıyormuş. Senin görevin ne? Teröristleri yakalamak değil mi, yakala. Niye bağırıyorsun? Yok öyle bir şey, iftira atacak. İstanbul’un rantını o kadar yediler ki doymuyorlar. O rant 16 milyon İstanbullunun, yedirmeyeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi müfettişler gitmiş, gitsinler. Niye iftira yapıyorsun? Bu kadar akıldan yoksun insanlar nasıl siyaset yapıyorlar, anlamakta zorluk çekiyorum. Bizim belediye başkanlarımız yolsuzluk dosyalarının üzerine gittiler.

Bunların temel görevi kul hakkı yiyerek beslenmektir. Şimdi atadıkları bir bakan var, Ulaştırma Bakanı. Yapılmayan işin onayı ve parasını vermiş. AK Parti’ye, MHP’ye geçmişte rey veren kardeşlerime seslenmek isterim; ne oldu bu dosya? Niye hakimler, savcılar üzerine gitmiyor? 35 yolsuzluk dosyasını İçişleri ‘Bize ver’ diyor. O dosyalar kapanmayacak.”

DOLAR KURUNDAKİ DALGALANMALAR

Dolar kurundaki dalgalanma ve ekonomideki gelişmeleri değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi yöneten sen değil misin, hariç güçlerle, stokçularla senin mücadele etmek gerekmiyor mu? Niye yapmıyorsun, sebep yalan söylüyorsun. Dolar kurundaki oynamalardan Türkiye tarihindeki en aka soygunlar gerçekleşti. Dünyanın parasını kazandılar. Cumhuriyet tarihinin en aka soygunu gerçekleşti” dedi.

CHP’nin TBMM’ye bir önerge verdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Buna kim hayır diyorsa yolsuzluğun ortağıdır” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, “Bugün herkesin Meclis televizyonunu izlemesini öneririm. Soygunu oradan öğreneceğiz. Kim bu vurgunu yaptı, kimin haberi vardı? Bunu öğrenme hakkımız var. Biz soracağız, bugün reddedilse dahi hafızamızda duruyor. 128 milyar doları nasıl unutmadıysak bunu da unutmayacağız” dedi.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.