KKTC Başbakanı Sucuoğlu’nun Türkiye programının detayları belli oldu

KKTC Başbakanı Sucuoğlu’nun Türkiye programının detayları belli oldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Faiz Sucuoğlu, hükümetin kurulmasının ardından Ankara'ya gerçekleştireceği ilk resmi ziyarette, ekonomik sorunlar başta olmak üzere birçok konuyu gündeme taşıyacaklarını söyledi.

ABONE OL
12/01/2022 15:00
KKTC Başbakanı Sucuoğlu’nun Türkiye programının detayları belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sucuoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya hareket etmeden önce Ercan Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu.

Sabaha karşı Kıbrıs açıklarında meydana gelen depremle nedeniyle “geçmiş olsun” dileklerini ileten Sucuoğlu, “Çok şükür can ve mal kaybı yaşanmadı. Tedirgin olduk, umarım böyle tedirginlik yaratan olaylar yaşamayız.” dedi.

Geçen yıl kasımda yeni hükümetin kurulmasının ardından bütçe görüşmelerinin yapıldığını anımsatan Sucuoğlu, bu süreç sonrası Ankara’dan âdet olarak randevu istediklerini ancak o dönemde Türkiye’de de bütçe maratonu olduğunu hatırlattı.

Sucuoğlu, Türkiye’de bütçe görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın kendilerini aradığını ve davetin gerçekleşmesi için görüştüklerini, ancak bu kere de sıhhat problemi olduğunu anlatım etti.

Yarın görüşmeler yapacaklarını ve perşembe akşamı ülkeye döneceğini belirten Sucuoğlu, Türkiye ile ekonomik sorunlar, pandeminin yarattığı sıkıntılar, 2022 bütçesi ve

“EKONOMİK VE TÜM SORUNLAR KONUŞULACAK”

“2022’de ilave bütçe söz konusu olacak.” diyen Sucuoğlu, bunun ilk ziyaret olduğunu ancak müsteşarların da yer aldığı ekiple yapacakları ziyarette teknik konuların masaya yatırılacağını kaydetti.

Sucuoğlu, “Bu ilk resmi ziyaret fakat etraflıca ekonomik ve tüm sorunlar konuşulacak.” dedi.

Türkiye temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile görüşecek olan Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilecek.

KAYNAK: AA


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.