Selçuk Özdağ, YSK üyelerini ‘Erdoğan’ ile tehdit etti

Selçuk Özdağ, YSK üyelerini ‘Erdoğan’ ile tehdit etti

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Erdoğan'ın adaylığını kabul ederlerse onları afişe ederiz, gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz, sokağa çıkamazlar. Dünyayı başlarına yıkarız" diyerek YSK üyelerini tehdit etti.

ABONE OL
13/01/2022 13:00
Selçuk Özdağ, YSK üyelerini ‘Erdoğan’ ile tehdit etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelecek Partisi’nin kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, ‘Yüksek Seçim Kurulu (YSK) zamanında seçim için Erdoğan’ın başvurusunu kabul eder mi?’ sorusuna verdiği yanıtta, tehditlerle dolu ifadeler kullandı.

‘BAŞVURUYU KABUL EDEMEZLER’

Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’na konuşan Özdağ, bu soruya ‘Hayır asla edemez. YSK’nın 11 üyesi de yüksek hâkimdir. Anayasanın 101. Maddesi fazla aleni ve nettir. ‘Bir şahıs en fazla iki kere cumhurbaşkanı seçilebilir’ hükmünü AKP iktidarı 2007 yılı referandumu ile anayasaya koydu. 2010 ve 2017 anayasa değişikliklerinde bu hüküm aynen kaldı. Erdoğan ise 2014 ve 2017’de iki kere seçilerek bu görevi tamamladı. Bu anayasal hüküm karşısında biricik bir hâkim bile Erdoğan’ın başvurusuna olumlu yanıt veremez’ cevabını verdi.

‘AFİŞE EDERİZ SOKAĞA ÇIKAMAZLAR’

Özdağ, YSK’nın başvuruyu kabul etmesi ihtimalini değerlendirdiği esnada ise tehdit dolu şu sözleri kullandı:

Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz.

KAYNAK: YENİ ÇAĞ GAZETESİ


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.