Ülkü Ocakları Vakfı’ndan  eleştirilere İHA, SİHA ve TURKOVAC’lı cevap

Ülkü Ocakları Vakfı’ndan eleştirilere İHA, SİHA ve TURKOVAC’lı cevap

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, "ülkücü mühendislerin SİHA ve İHA ile yerli otomobil çalışmalarında yer aldığını, teknolojide yeniliklere yön verdiğini, TURKOVAC çalışmalarında yer aldığını" söyledi.

ABONE OL
13/01/2022 08:00
Ülkü Ocakları Vakfı’ndan  eleştirilere İHA, SİHA ve TURKOVAC’lı cevap
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “ülkücü mühendislerin SİHA ve İHA ile yerli araba çalışmalarında mücadele ettiğini, teknolojide yeniliklere cihet verdiğini, TURKOVAC çalışmalarında yer aldığını” kaydederek, “Vizyonsuz, gündeme göre şekil meydan sosyal medya solcuları gibi her şeyi eleştirerek ömür tüketmiyoruz.” ifadesini kullandı.

Yıldırım, “İnci Sözlük”ün kurucusu Serkan İnci’nin Türkiye’deki Araplar üzerinden ülkücülere yönelik paylaşımına ilişkin Twitter’dan izah yaptı.

İnci’nin sosyal medya paylaşımını alıntılayan Yıldırım, “Bazı tipler var; canı isteyince, zoru görünce ‘Nerede bu Ülkücüler?’ der. Ülkücüler kendini gösterdiği zaman da ‘Nasıl çamur atsak?’ diye düşünürler.” değerlendirmesinde bulunarak, şunları kaydetti:

“Ülkücüler; Karabağ 30 yıl sonra işgalden kurtulurken, Kapalı Maraş açılıp Kıbrıs’ta bağımsızlık mücadelesi verirken ve Ayasofya yeniden ibadete açıldığında oradaydı. Bugün aka oranda başarının sağlandığı terörle mücadelede de en üstün gayreti gösterdi, göstermeye devam ediyor. Suriye’de güvenli bölge oluşturup onları bu alanlara yerleştirmek için, terör örgütü PYD/YPG’yi temizlemek adına binlerce Bozkurt mücadele ederken ‘Ülkücüler nerede’ diye sormak us işi midir? Ülkücü mühendisler SİHA ve İHA ile yerli araba çalışmalarında mücadele ediyor. Teknolojide yeniliklere cihet veriyor. TURKOVAC çalışmalarında yer alıyor. Vizyonsuz, gündeme göre şekil meydan sosyal medya solcuları gibi her şeyi eleştirerek ömür tüketmiyoruz.”

KAYNAK: AA


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.