Satın almak istediği arazi aracı Türkiye’de üretilmeyince kendisi yaptı

Satın almak istediği arazi aracı Türkiye’de üretilmeyince kendisi yaptı

ABONE OL
12/01/2022 00:35
Satın almak istediği arazi aracı Türkiye’de üretilmeyince kendisi yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Safariciler tarafından aka ilgi gören ‘buggy’ emsallerine göre fazla daha güvenli ve konforlu. Sanayideki atölyelerinde aylık 12 vasıta üreten Altunbaş ve ekibinin ürettiği araçlara Dubai, Almanya, Bulgaristan gibi ülkelerden de talep var. KOSGEB desteğinin ardından üretim kapasitesini arttıracak olan Altunbaş’ın en aka hedefi ise ihracat.

“HER ŞEYİN KALİTELİSİNİ KULLANIYORUZ”

Satın almak istediği aracı kendi üreten Mahmut Altunbaş; “Satın almak için bakmaya başlamıştım. Türkiye’de seri üretim yapan kimseyi bulamadım doğru düzgün, bir şahıs buldum o da Çin’den ithal edip burada birleştirme gibi yapıyordu. Kalite olarak da fazla düşüktü. Kendimiz daha iyisini yaparız diye başladık, yüksek kaliteyle şuan kullanabildiğimiz her şeyin kalitelisini kullanıyoruz. Kendimiz bineceğimiz aracı satıyoruz diyebiliriz. Güvenlik olarak da bir araçla yarışacak seviyededir, şase sağlamlığı arabayla aşağı yukarı aynı. ATV ve öbür buggylere göre fazla daha sağlam bir şasemiz var” dedi.

“2 KİŞİLİK 50 BİN, 4 KİŞİLİK 60 BİN LİRA”

Müşteri kitlesinin daha fazla safariciler olduğunu belirten Altunbaş, Dubai, Bulgaristan, Almanya gibi ülkelerden de araca talepler olduğunu belirtti. Altunbaş; “Şuan için aylık 10-12 vasıta civarı üretim yapıyoruz. Arttırılabilir siparişe göre fakat plaka olayından sonra satışların yüzde 500 artacağını düşünüyoruz. O zaman fabrikalaşmayı düşünüyoruz. Üretimi komple sıfırdan yapıyoruz. Çelik çekme boruyu Konya’dan boru halinde alıyoruz, bu hale kadar getiriyoruz. Tamamını yerli malzeme kullanıyoruz. Çin malı cıvata bile bulundurmuyoruz araçta. Tamamı Türk malı olacak şekilde üretiyoruz. Safaricileri de en fazla cezbeden kısmı güvenliği. Şuan için 2 benlik versiyonları 50 bin, 4 benlik versiyonlarını 60 bin liradan satıyoruz toplu satış yaptığımızda ise indirim uyguluyoruz” dedi.

Asker ve polisin bu araçları kullandığını söyleyen Altunbaş, arazi araçlarını hem devlete üretmek hem de ihracat yaparak katma paha sağlamak istiyor.

10 bin liraya hurdadan aldı şimdi 130 bin lira istiyor! 1975 model vasıta göz kamaştırıyor

İhlas Haber Ajansı / Sema Tekeli – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.