Sistemli şekilde itibarsızlaştırmak için ayaklandılar! Bu kez TTB Başkanı sahne aldı
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Sistemli şekilde itibarsızlaştırmak için ayaklandılar! Bu kez TTB Başkanı sahne aldı

Sistemli şekilde itibarsızlaştırmak için ayaklandılar! Bu kez TTB Başkanı sahne aldı

Son dakika haberi: Geçmişte teröristbaşı Öcalan için özgürlük isteyen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı şimdi de "Aşı milliyetçiliği yapamayız" deyip TURKOVAC aşısını kötülemeye kalktı.

ABONE OL
15/01/2022 19:45
Sistemli şekilde itibarsızlaştırmak için ayaklandılar! Bu kez TTB Başkanı sahne aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dakika haberi… Türkiye, Türkovac ile Kovid-19 aşısı üreten dokuz ülkeden biri oldu. Ancak salgının başından beri Kovid’le mücadeleyi sekteye uğratmak için seri yalanlara başvuran Türk Tabipleri Birliği, yerli aşının üretimi sonrası TURKOVAC’ı hedefe koydu.

İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR

Dün “neden kendi aşımız yok” diyen TTB, bugün yerli aşıyı itibarsızlaştırma propagandasına başladı. TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, “Ortada bir aşı yok, aşı olduğu iddia edilen bir solüsyon var” demişti.

Salgının ilk dönemlerinde ise Türkiye, Çin ile aşı görüşmeleri yaparken, “aşı yok” diye propaganda yapan TTB, aşı tedarik edildiğinde ise “Faz-3 çalışmasında az denek kullanılmış” diyerek vatandaşı tereddütte bırakmaya çalışmıştı.

BU KEZ TTB BAŞKANI FİNCANCI SAHNEYE ÇIKTI

Alman ve Yunan medyasının da yerli aşıyı kötülemek için referans gösterdiği TTB yönetimi bir kere daha TURKOVAC’ı kötüledi. Terör bağlantılarıyla gündemden düşmeyen TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, “Aşı milliyetçiliği yapamayız” dedi.

TERÖR DOSYASI KABARIK

Meslek örgütü gibi davranmak yerine terör örgütlerinin ve teröristlerin sözcülüğüne soyunan Türk Tabipleri Birliği, sık sık terör örgütü PKK ile anılıyor. Yönetimindeki isimlerin birçoğu, terör bağlantılarıyla dikkat çekiyor. Tabipler Birliği, bugüne kadar; PKK’ya yönelik operasyonlara karşı çıktı.

YPG’nin sözde benzer başkanına “barış ödülü” verdi. Bölücü terör örgütünün hiçbir eylemini “terör” olarak nitelendirmedi ve kınamadı. Türkiye’nin sivilleri öldürdüğünü söyleyip yargılanması çağrısında bulundu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.