TBMM’de AK Parti ve CHP’li vekiller arasında kavga: Hiç olmazsa burada yanımızda olun!
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • TBMM’de AK Parti ve CHP’li vekiller arasında kavga: Hiç olmazsa burada yanımızda olun!

TBMM’de AK Parti ve CHP’li vekiller arasında kavga: Hiç olmazsa burada yanımızda olun!

TBMM'de AK Parti ile CHP milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in konuşmasını 'edebe aykırı' olarak nitelendirdi.

ABONE OL
13/01/2022 02:00
TBMM’de AK Parti ve CHP’li vekiller arasında kavga: Hiç olmazsa burada yanımızda olun!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu sırada AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez’in, “Kendinizle karıştırmayın” demesi üzerine tartışma çıktı. Altay, Çilez’e, “Edepsizin dik alası, daniskası sensin, terbiyesiz herif. ‘Kendinle karıştırma’ ne demek?” karşılığını verdi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, TBMM’de yaptığı konuşmada Alman gazetelerinin, Türk Tabipleri Birliğinin açıklamalarına işaret ederek, TURKOVAC’ı kötülemeye çalıştığını vurguladı.

Tamer, “Arkadaşlar, bu bir milli mesele. Her zaman karşımızdasınız, hiç olmazsa bu milli meselede yanımızda olun.” diye tepki gösterdi.

AK PARTİ İLE CHP ARASINDA “EDEPSİZ” TARTIŞMASI

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti’li Tamer’i kastederek, “Siyasi etik ve edebe yakışmayan bir konuşmayı ibretle izledik.” görüşünü savundu.

“EDEPSİZİN DİK ALASI DANİSKASI SENSİN”

Bu sırada AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez’in, “Kendinizle karıştırmayın” demesi üzerine tartışma çıktı. Altay, Çilez’e, “Edepsizin dik alası, daniskası sensin, terbiyesiz herif. ‘Kendinle karıştırma’ ne demek?” karşılığını verdi. Karşılıklı söz atmaların ardından AK Parti ve CHP milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

BİRLEŞİME ARA VERİLDİ

TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş, birleşime fasıla verdi. Gerginlik bir süre verilen arada da devam etti.

Daha sonra birleşimi açan Erdoğmuş, “TBMM olarak sıhhat çalışanlarımıza, şimdiye kadar yürüttükleri fedakarca çalışmalarından ötürü minnettarlığımızı anlatım ediyoruz. Onlar cana can kattığı için candırlar, onlara her türlü desteğin verilmesi konusunda bu Meclis müttefiktir.” görüşünü paylaştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da milletvekillerinin, yasama çalışmalarını, Meclis’in mehabetine uygun, uhulet ve suhuletle sürdürmelerinin önemine işaret etti.


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.