Türkiye Enes Kara’nın intiharını konuşurken çok tartışılacak "yurt" anketi
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Türkiye Enes Kara’nın intiharını konuşurken çok tartışılacak "yurt" anketi

Türkiye Enes Kara’nın intiharını konuşurken çok tartışılacak "yurt" anketi

ABONE OL
12/01/2022 09:50
Türkiye Enes Kara’nın intiharını konuşurken çok tartışılacak "yurt" anketi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, Elazığ’da bir binanın 7. katından atlayarak yaşamına son verdi. Kara, olaydan önce çektiği videoda ise kaldığı yurtta baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu söyledi. Türkiye bu intiharı konuşurken MetroPOLL Araştırma’nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Türkiye’nin Nabzı Ekim 2021 araştırmasından seçmenlere yurtlarıyla ilgili görüşlerinin sorulduğu 3 anketin sonuçlarını paylaştı.

DEVLET YURTLARI YETERLİ DEĞİL

Yapılan çalışmada, seçmenlere devlet yurtlarının yeterli olup olmadığı soruldu. Sencar’ın açıkladığı ankete göre, seçmenlerin yüzde 63’ü devletin üniversite öğrencileri için yeterli sayıda yurt açmadığını düşünüyor. Yüzde 27’lik bir kesim ise açılan devlet yurtlarını yeterli buluyor.

SEÇMENİN YÜZDE 80’DEN FAZLASI CEMAAT VE TARİKAT YURTLARINA KARŞI

“Cemaat ve tarikatların talebe yurtları işletmelerini doğru buluyor musunuz?” sorusunun sorulduğu ankette seçmenin yüzde 80’den fazlası, cemaat ve tarikatların talebe yurtlarını işletmelerini doğru bulmadığını söyledi.

AK PARTİ VE MHP’LİLER DE DOĞRU BULMUYOR

Ankete katılan AK Parti seçmeninin sadece yüzde 20,3’ünün “Cemaat ve tarikatların talebe yurtları işletmelerini doğru buluyorum” demesi dikkat çekti. AK Partililerin yüzde 70,7’si “Doğru bulmuyorum” dedi. MHP’de ise sadece yüzde 5,6’lık kesim “Cemaat ve tarikatların talebe yurtları işletmelerini doğru buluyorum” derken yüzde 89,4’lük aka çoğunluk doğru bulmadığını söyledi.

“VERMEK İSTEMEM AMA ÇARESİZSEM VERİRİM”

Seçmenin 82,1’i çocuğunu cemaat veya tarikat talebe yurtlarına “Asla vermem” diyorken yüzde 7’si “Evet vermek isterim” yanıtını verdi. Fakat “Vermek istemem fakat çaresizsem veririm” cevabını veren yüzde 7’lik bir kesim bulunduğu görüldü.

Tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara’nın intiharı Türkiye’yi ayağa kaldırdı! Babası diri yayında yaşananları anlattı

Deprem gerçeği kendini bir kere daha hatırlattı! Elazığ’ın Palu ilçesi 4.0 şiddetiyle sarsıldı

Son Dakika! İntihar eden tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili Ömer Çelik’ten açıklama: Bu hadise üzerinden hesaplaşma ahlaki değil

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.