Twitter, Leman Sam’ın tepki çeken ırkçı paylaşımını sildi

Twitter, Leman Sam’ın tepki çeken ırkçı paylaşımını sildi

İzlediği bir görüntü üzerinden tüm Arapları hedef alan ve ırkçı bir paylaşımda bulunan ünlü şarkıcı Leman Sam'ın mesajı, Twitter tarafından silindi.

ABONE OL
13/01/2022 15:15
Twitter, Leman Sam’ın tepki çeken ırkçı paylaşımını sildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz gün İstanbul Başakşehir’de lüks cipiyle köpeği ezerek öldüren Katarlı şahsa tepki gösteren ünlü sanatçı Leman Sam, sosyal medya hesabından eleştiri meydan bir paylaşım yaptı.

Söz konusu şahsa tepki gösteren Leman Sam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yıllar önce bu soysuz Araplara tepkili olduğum içi uzun süreli lince maruz kalmıştım, şimdi herkes ne mal olduklarını anladı. Daha bunlar iyi günler, ekmeğe ortak yakında toprağa da ortak olacaklar. Bıçaklamalar, tecavüzler, sonu yağmadır bunun. Hiç şikayet etmeyin, göz göre göre geldi” ifadelerini kullandı.

“İYİLER BURADA KALMAK İSTEMİYOR”

Şarkıcı Leman Sam’ın paylaştığı mesajda “Soysuz Araplar” şeklinde ırkçı bir anlatım kullanması ise aka tepki topladı.

Leman Sam daha sonraki paylaşımda ise, ırkçı sözlerini yumuşatmak için “Elbette iyileri de mevcut ancak onlar da burada kalmak istemiyor, burayı kullanıp kapağı Avrupa, Kanada ve öbür uygar ülkelere atıyorlar” dedi.

Elbette iyileri de mevcut ancak onlar da burada kalmak istemiyor, burayı kullanıp kapağı Avrupa, Kanada ve öbür uygar ülkelere atıyorlar.

— Leman Sam (@lsdomicim) January 11, 2022

“İZLEDİĞİM VİDEO ÜZERİNE ATTIM”

Leman Sam ayrıca, sebep böçyle ırkçı bir mesaj paylaştığını da şu cümlelerle anlatmaya çalıştı:

“Tweet’i izlediğim bu video üzerine attım. Çocuklara hayvanlara yeşil alanlara yapılan her türlü hainlikler karşısında, hangi ülke veya ırk olursa olsun tepkim aynıdır. Bu kere katarlı idi. Bir dini ve ırkı hedef almam. İlk kere böyle bir mesaj atmadım.Genelleme yapmam yanlış olabilir.”

Tweet’i izlediğim bu video üzerine attım.Çocuklara hayvanlara yeşil alanlara yapılan hertürlü hainlikler karşısında, hangi ülke veya ırk olursa olsun tepkim aynıdır. Bu kere katarlı idi. Bir dini ve ırkı hedef almam.İlk kere böyle bir mesaj atmadım.Genelleme yapmam yanlış olabilir. pic.twitter.com/RSzYUbBAx8

— Leman Sam (@lsdomicim) January 12, 2022

TWITTER ATILAN IRKÇI TWEET’İ SİLDİ

Irkçı tweet’in ardından sosyal medya devi Twitter, Leman Sam’ın attığı mesajı sildi.

KAYNAK: HABER7


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.