Validen alkışlanacak proje:  43 daire müdürüyle bir bir kapıları çalıyor
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Validen alkışlanacak proje: 43 daire müdürüyle bir bir kapıları çalıyor

Validen alkışlanacak proje: 43 daire müdürüyle bir bir kapıları çalıyor

Aksaray Valiliği tarafından 8 ay önce başlatılan “Hızır Aksaray Projesi” yaptığı çalışmalarla yardıma muhtaç ailelerin umudu oldu. 8 aylık süreçte bin 968 ailenin sorunları çözüme kavuştu.

ABONE OL
14/01/2022 13:45
Validen alkışlanacak proje:  43 daire müdürüyle bir bir kapıları çalıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun talimatıyla yardıma muhtaç ailelerin örneğin ve taleplerinin giderilmesi, yaşlıların, engelli ve özel çocukların, şehit yakınları ve gazilerin ziyaret edilerek destek olunması kapsamında oluşturulan “Hızır Aksaray Projesi” 8 ayını aka bir başarıyla tamamladı. 8 aylık süreçte 2 bin 147 aile ziyaret edilerek örneğin ve talepleri dinlenirken, bin 968 ailenin talepleri karşılanarak sorunları çözüldü. 8 aylık süreci değerlendirmek için şehir genelinde görevli 43 daire müdürü ile bir araya gelerek, benzer zamanlı olarak evlere ziyaret gerçekleştiren Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, kapılarını bir bir çaldığı ailelerle bir araya geldi. Ailelerin örneğin ve sıkıntılarını dinleyen Vali Aydoğdu, Hızır Aksaray Projesi ile ilgili de ailelere bilgiler verdi. Yardıma muhtaç ailelere yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerde ailelerin örneğin ve taleplerini dinleyen Vali Aydoğdu, ailelerin tüm ihtiyaçlarını proje kapsamında gidererek çocuklara sürpriz hediyeler verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın selamını ileten Vali Aydoğdu’nun ziyaretinden memnuniyet duyan aileler teşekkürlerini iletti.

“AKSARAY’DA HIZIR PROJESİ BAŞLATTIK”

Projenin fazla iyi ilerlediğini ve kısa sürede güzel sonuçlar elde edildiğine dikkat çeken Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, “Aksaray’da hızır projesi başlattık biz. Bu proje ile şehit gazi yakınlarımız, yoksul ailelerimiz. Bunları arkadaşlarımız oluşturduğumuz portal üzerinden kurumlarla protokol yaptık. Arkadaşlarımız bu ailelerimizi ziyaret ediyor, Cumhurbaşkanımızın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın valiliğimizin selamını götürüyorlar. Bir ihtiyaçları olup olmadığını aileleri ziyaret ettikleri anda portal üzerinden kaydediyorlar. Portalın üzerine kayıt olarak geçtikten sonra konu hangi ünite ile ilgiliyse problem o birime hemen aktarılıyor. 5 gün içinde birimler ailelerimizin o problemlerini çözerek işliyorlar. Bu şekilde problemler çözülmüş oluyor. 8 ay içinde 2 bin 147 ailenin talepleri alınmış. Bu talepler doğrultusunda da bin 968 ailenin problemleri çözülmüş. Aksaray’da model bir uygulama. Ailelerimizin problemleri de olmayabilir fakat devletin o sıcak ve samimi elinin yanlarında olduğunu görmeleri mesut ediyor. Hızır projesinin uygulamasında 8 aylık süreçte bu sonuçları almamız Aksaray Valiliği olarak bizi fazla mesut ediyor” dedi.

“ALLAH’TAN SONRA ÇAREMİZ BUNLARDAYDI”

Vali Aydoğdu’nun ziyaret ettiği evlerden biri olan hane sahibi Gülşen Demiryürek (50) ihtiyaçlarının giderildiğini belirterek, “Allah razı olsun, Allah’tan sonra çaremiz bunlardaydı. Valimiz sayesinde kömür de alıyoruz, gıda da alıyoruz. Biz fazla memnunuz, Allah razı olsun. Çocuklarımın yatağı yoktu, kırık kanepe de yatıyorlardı. Şimdi yatakta alacaklar, çalışma masası, giysi dolabımız yoktu. Valize koyuyorduk elbiselerimizi. Evim rutubetli elbiselerimiz küfleniyordu. Evimizde halımız yoku, eşimin dostumun verdiği parça halı vardı. Allah valimize, milletimize, devletimize zeval vermesin. Her derdimize koşuyorlar Allah razı olsun. Odunumuz yoktu mesela onu da verecekler. Ben fazla memnunum Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Vali Aydoğdu evlerde samimi ve sıcaklıkla görüştüğü ailelerle zaman vakit esprilerde yaparak devletin samimi ve sıcaklığını vatandaşlara hissettirdi. Kentte proje kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

KAYNAK: İHA


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.