Yalnız yaşayan erkeklerin kan değerleri incelendi! Sonucu öğrenen sevgili arıyor
  • Bursamız.com
  • Gündem
  • Yalnız yaşayan erkeklerin kan değerleri incelendi! Sonucu öğrenen sevgili arıyor

Yalnız yaşayan erkeklerin kan değerleri incelendi! Sonucu öğrenen sevgili arıyor

ABONE OL
12/01/2022 18:20
Yalnız yaşayan erkeklerin kan değerleri incelendi! Sonucu öğrenen sevgili arıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Danimarka’da gerçekleştirilen araştırma, bir anda ilim dünyasının gündemi haline geldi. Ülkenin başkentinde yer meydan Kopenhag Üniversitesi’nden araştırmacılar, yalnız yaşamanın, erkeklerin sıhhat durumunu nasıl etkilediğini merak ederek önemli bir çalışmaya imza attı.

“TEK BAŞINA ETKEN DEĞİL AMA ETKİSİ BÜYÜK”

Yalnız yaşayan erkeklerin kan değerleri üzerinde gerçekleştirilen çalışma sonucunda, uzun yıllar yalnız yaşayan erkeklerin vücutlarındaki apse düzeylerinin, ilişkisi olan erkeklere göre daha yüksek olduğu belirlendi. Uzmanlar, apse düzeyinin sadece biricik yaşamayla ilgili olmadığını ancak etkisinin aka olduğunu vurguladı.

4 BİN 800’DEN FAZLA ERKEK İNCELENDİ

Kopenhag Üniversitesi sosyal tıp bölümünden Rikke Lund ve Dr. Karolina Koch Davidsen öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmada, Kopenhag Yaşlanma ve Midlife Biobank’tan gelen veriler doğrultusunda 48-62 yaş arası 4 bin 800 erkeğin değerleri incelendi. Çıkan sonuçlar, ilim dünyasında aka şaşkınlığa sebep oldu. Diğer yandan çalışmanın hazırlıklarının uzun yıllardır devam ettiğinin altı çizildi.

Barış Yahya Çinçin Gündem Editörü Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.