Yoğun kar yağışı! İki ilde okullar tatil edildi

Yoğun kar yağışı! İki ilde okullar tatil edildi

Yarın beklenen olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle iki ilde eğitime ara verildi.

ABONE OL
12/01/2022 00:30
Yoğun kar yağışı! İki ilde okullar tatil edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Denizli’nin Çameli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Çameli Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “İlçemizde mevcut olumsuz hava şartları insan sağlığı ve trafik güvenliği riskleri oluşturabileceğinden 12 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün süreyle, sima yüze eğitime fasıla verilerek uzaktan eğitimle eğitim öğretime devam edilmesine, engelli ve gebe personellerin idari izinli sayılmasına Kaymakamlığımızca karar verilmiştir” denildi.

Öte yandan, akşam saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı ilçe merkezinde yaklaşık 20 santimetreye ulaşırken en yüksek kesimde 40 santimetreye ulaştığı öğrenildi. Hava sıcaklığının ise eksi 3 dereceye kadar düştüğü bildirildi.

ÇANAKKALE

Valilikten yapılan açıklamada, yarın bölge genelinde hava şartlarında olumsuzluk yaşanmasının ve kar yağışının beklendiği belirtildi.

Bu nedenle, vilayet genelinde taşımalı eğitime 1 gün fasıla verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yine vilayet genelinde köy okullarımızda ve bu okullarda vazife yapan öğretmenlerimizin birçoğu vilayet ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin aka kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için, yarın eğitim ve öğretime 1 gün fasıla verilecektir. Bu kapsamdaki öğrencilerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim dışındaki eğitime fasıla verilmesi kararı, oluşan şartlara göre ilçe bazında kaymakamlıklarımızca değerlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca, aynı gün vilayet genelinde kronik hastalığı bulunan , gebe ile engelli personeller 1 gün idari izinli sayılacaklardır.”


En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.