Son dakika | Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yeni teknik direktörü…

Son dakika | Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yeni teknik direktörü…

Son dakika haberi... Galatasaray Başkanı Burak Elmas, teknik direktör Fatih Terimin ayrılığı sonrası düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunuyor. Fatih Terimin görevi devam ederken başka bir hoca ile görüşmediklerini vurgulayan Burak Elmas, Hepimiz Galatasarayın iyiliğini istiyoruz ama sonuçta ben başkanım ve en doğru kararı vermek için görevli benim. Ayrılık hiç olaylı olmadı. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaraya yakışır bir şekilde oldu. dedi. Başkan Elmas, Galatasarayın yeni teknik direktörünün Domenec Torrent olduğunu duyurdu. Canlı aktarıyoruz.

ABONE OL
11/01/2022 19:00
Son dakika | Galatasaray Başkanı Burak Elmas, yeni teknik direktörü…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray ‘da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Bilindiği üzere Başkan Burak Elmas ile Fatih Terim’in dün öğle saatlerinde yaptığı toplantı sadece 10 dakika sürdü. Terim görüşmeden ayrıldıktan sonra idare kurulu bir araya geldi ve yolları ayırma kararı resmen açıklandı. 68 yaşındaki teknik adam, 4. kere Galatasaray’a veda etti. Yaşanan son dakika gelişmelerinin ardından Galatasaray Başkanı Burak Elmas, basın toplantısı düzenlemeye karar verdi. Saat 18:00’de başlayan ve NEF Stadı’nda gerçekleşen basın toplantısını diri aktarıyoruz.

SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR

İlgili HaberlerFatih Terim’in vedasında Florya’da neler yaşandı! Dakika dakika o anlar…

‘Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz’

”Bugün maalesef fazla keder bir haber aldık. Eski sporcumuz Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyaspor camiasına kafa sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

‘Tartışılır ve sonunda başkan karar verir’

”Son günlerde fazla çok doğru olmayan haberlerin etrafta yayılması ve bu haberlerin Galatasaray’a ziyan vermek için kullanılmaya başlaması… Bu sebeple tüm sorularınıza doğrularla yanıt vereceğim. Galatasaray’da başkanlık sistemi vardır. Tartışılır ve sonunda başkan karar verir.”

İlgili HaberlerDomenec Torrent kimdir, hangi takımları çalıştırdı? Domenec Torrent kaç yaşında ve nereli?

‘Galatasaray’ın değerlerinde aynı zamanda bir üslup vardır’

”Galatasaray, fikri hür, vicdanı özgür bir toplumdur. Değerlerinde her şeyi sorgulamak ve eleştirmek vardır. Fakat Galatasaray’ın değerlerinde aynı zamanda bir üslup vardır. Bu üslup bizim için fazla önemlidir. Bizi öbür kulüplerden ayıran budur. Sorgulara ve eleştirilere saygıyla yaklaşan bir başkanım. Yönetim kurulu arkadaşlarım da aynı değerleri benimle birebir paylaşıyorlar.”

‘Fatih Terim’le yollarımızı ayırmamız, Galatasaray’a yakışır şekilde oldu’

”Bence hiç olaylı olmadı. Fatih hoca benim fazla sevdiğim bir kişi, fazla iyi bir Galatasaraylı ve teknik direktör. Bu konuda beraber çalıştığımız gibi Fatih Terim’le yollarımızı ayırmamız, Galatasaray’a yakışır şekilde oldu. Sonuçta ben başkanım ve nihai kararı veririm.”

‘Hocamız görevdeyken, öbür bir hoca ile görüşmedik’

”Hocamız görevdeyken, öbür bir hoca ile görüşmedik. Galatasaray başkanının, futbol paydaşlarıyla ilişkisi olması ve daimi görüşmesi son radde normaldir. Ben, birçok kulüp başkanıyla ve teknik direktörle görüşüyorum. Bunu Fatih Terim için söylemiyorum, başkası görevde olsa da aynı şekilde”

‘Yönetimden ayrılan arkadaşlarımıza saygı duyuyorum’

”Ben ve arkadaşlarım önemli projelerle üyelerin önüne çıktık. Bize 3 yıl için teveccüh gösterildi. 9-10’dan fazla arkadaşımız sabah akşam çalışıyorlar. Anlaşmazlıklar olabilir, yönetimden ayrılan arkadaşlarımıza saygı duyuyorum.”

‘Kişi bazlı değerlendirmek hata olur’

”Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz. Biz yola çıkarken Galatasaray’ın stratejilerini oluşturmaya çalıştık. Yarın biz de ayrılsak bu stratejiler devam edecek. Kişi bazlı değerlendirmek hata olur. Bu stratejiler, hem benden hem de herkesten daha önemli.”

‘Omuzlarımda fazla ağır bir yük var’

”Hem hocamızla, hem de yönetimden ayrılan arkadaşlarımızla fazla ciddi bir sevgi bağımız var. Omuzlarımda arkadaşlarımla beraber fazla ağır bir yük var. Kişilere sevgimiz üzerinden karar alamayız. Ben fazla iyi bir Galatasaraylı olmaya çalışıyorum. Ben de üzülüyorum. Ben zor kararları almak için buradayım. Galatasaray için doğru bildiğim kararları, bazen içim acıyarak da, üzülerek de olsa almak zorundayım.”

‘Birçok çıkan haber gerçeği yansıtmıyor’

”Sevgili hocamızla yaptığım görüşmeyi, kendi ekip arkadaşlarım iç kimseye anlatmadım şu ana kadar. Birçok çıkan haber gerçeği yansıtmıyor. Hocamızla fazla samimi bir konuşma yaptık. Bu konuşma beni ve hocamızı ilgilendirir.”

‘Hocamızın tazminat talebi olmadı’

”Tazminat konusunda hocamızın bir talebi olmadı. Burada bizim kontrat için elimizden geleni yapacağımızı söyledim. Hocamız da, benim beklentim dahilinde, Galatasaray’dan asla böyle bir talebi olmayacağını söyledi. Biz yola çıkarken de abes sözleşmeye imza atmıştık.”

‘Seçim vaadi diye bahsetmek hocaya saygısızlık olur’

”Fatih Terim’i bir seçim vaadi olarak konumlamak, hem hocaya, hem üyelere saygısızlık olur. Benim vaadim projelerimdi. O projelerin de sonuna kadar arkasındayım. Stratejimizin başarıya kavuşacağına hala eminim. Tercihim Fatih hoca oldu fakat benim seçimdeki vaadim Galatasaray için yapmak istediğim projelerdi ve bunun için çabalıyoruz. Saha sonuçlarını kimse garanti edemez.”

‘Bu, Galatasaray başkanlık makamına hakarettir’

”Sosyal medyada benim cep telefonumu yayınlamışlar. Sabahtan beri birçok arama ve mesaj geliyor. Bu, Galatasaray başkanlık makamına hakarettir.”

‘En müsait kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim’

”Fatih hocamız doğru söylemiş. Işıtan Gün’ün yaptığı görüşmeyle ilgili bir bilgisi yok fakat ben böyle bir ismin bana geldiğini söyledim. Domenec Torrent ile yardımcılık için görüştük ancak gelişmeler sonrasında teknik direktörlük için anlaştık. Domenec Torrent ile yardımcılık için görüştük ancak gelişmeler sonrasında teknik direktörlük için anlaştık. Uzun vadede bu görevi yapacak kişilerle görüştüm. Tüm görüşmelerin sonunda en müsait kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim.”

‘Son radde bilgi birikimi olan bir hoca’

”Planlar değişmedi, uygulayacak şahıs açısından farklı kararlar verebiliriz. Bir karar verdik, sebebiyle ilgili bir izah yapmayı müsait görmüyorum. Alınan karara ve Galatasaray’a faydasına bakmak lazım. Torrent, son radde güçlü bir kişilik. Geçmişi de fazla başarılı. Geçmişte çalıştığı kişilerle de görüştüm. Son radde bilgi birikimi olan bir hoca.”


    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.