Ekşi Sözlük ‘İBB iflas ediyor’ yorumunu ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ iddiasıyla kaldırdı
  • Bursamız.com
  • Yaşam
  • Ekşi Sözlük ‘İBB iflas ediyor’ yorumunu ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ iddiasıyla kaldırdı

Ekşi Sözlük ‘İBB iflas ediyor’ yorumunu ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ iddiasıyla kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde Ekşi Sözlük'teki sansürleri, CHP'ye tahsis edilen gündem ve başlıkları belgeleriyle ifşa eden 'abese_irca' isimli sosyal medya kullanıcısı, platformdaki yeni bir skandalı daha kamuoyuyla paylaştı. Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdiği için 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' ettiği iddia edilen kullanıcının yorumu kısa süre içinde kaldırıldı.

ABONE OL
11/01/2022 23:30
Ekşi Sözlük ‘İBB iflas ediyor’ yorumunu ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ iddiasıyla kaldırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekşi Sözlük’te bulunan 200 benlik troll ağının sosyal medyada sistematik olarak siyah propaganda faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıkmıştı. Provokatif yayınları ve iftiraya kadar varan algı operasyonları yapılan portalda; Ekrem İmamoğlu’nu, İBB’yi, CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren hesaplar engellenirken başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere öbür bakan ve devlet görevlilerine hakaret seviyelerine ulaşan entry’lere ise göz yumuluyor.

Ekşi Sözlük’ün siyah propagandasını sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla ifşa eden ‘@abese_irca’ yeni bir skandalı daha kamuoyuyla paylaştı.

HAYAT Ekşi Sözlük’te Özdemir Bayraktar’a nefret kustular İMAMOĞLU’NA ELEŞTİRİYE ‘TAHRİK’ DEDİLER

‘İBB’nin kamuya açtığı lojmanlar’ başlığına yaptığı ‘İBB iflas edince elde avuçta ne varsa ortaya sürmeye başladı. İmamoğlu kendisi için yaptırdığı şehitlik arazisindeki ultra lüks köşkü ne zaman kamuya açacak acaba? Yoksa tasarruf sadece başkalarına mı? Müflis bir belediye başkanı icraatı.’ yorumu ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ iddiasıyla kaldırıldı. REKLAM

“SOSYAL MEDYA ALGISI BU ŞEKİLDE YAPILIYOR”

Kullanıcı gelişmeyi, “Ekşi sözlük İBB’nin iflas ettiğini yazdığım entry’i “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” iddiası ile silmiş. Bu arada sözlükte 50’ye yakın Türkiye’nin iflas ettiğini iddia eden başlık var. Bakın işte sosyal medya algısı bu şekilde yapılıyor.” diyerek duyurdu.

OYNAT 07:32 Türkiye’nin dijital kalesini inşa eden Prof. Dr. Çetin Kaya Koç Ekşi Sözlük’te hedef gösteriliyor Kriptoloji alanında dünyanın sayılı akademisyenlerinden biri olan ve TSK’yla dünya devi şirketlere hizmet veren Prof. Dr. Çetin Kaya Koç, siyah propaganda faaliyetleri ve algı çalışmalarının merkezi haline gelen Ekşi Sözlük’ün hedefinde. Siyasi görüşleri nedeniyle linç edilen Koç’a yönelik saldırılar, bununla sınırlı kalmayıp akademik başarılarını karalamaya kadar ulaştı.
Yeni Şafak’a açıklamalarda bulunan Koç, “Etki uyandıracak birilerinin konuşmasını istemiyorlar. Bu bir planlı saldırı. Projelendirilmiş bir saldırı. Bir takım insanlar hedefe konuyor’ dedi. {{ entity.comments.quantity }} YORUM BİR YORUM YAZIN BiP’te paylaş Telegram’da paylaş Whatsapp’ta paylaş Pinterest’te paylaş Flipboard’da paylaş E-posta gönder


    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.