Hollywood’dan Emma Watson’a bildirili Filistin desteği: 40’tan fazla ünlü imzaladı
  • Bursamız.com
  • Yaşam
  • Hollywood’dan Emma Watson’a bildirili Filistin desteği: 40’tan fazla ünlü imzaladı

Hollywood’dan Emma Watson’a bildirili Filistin desteği: 40’tan fazla ünlü imzaladı

Sosyal medya hesabından yaptığı Filistin paylaşımı sonrası İsraillilerin hedef tahtasına koyduğu ünlü oyuncu Emma Watson’a 40 ünlü isimden destek geldi. Ortak bildiri yayımlayan isimler, “‘Dayanışma bir eylemdir’ ifadesini destekleyen Emma Watson’a katılıyoruz” dediler.

ABONE OL
15/01/2022 04:00
Hollywood’dan Emma Watson’a bildirili Filistin desteği: 40’tan fazla ünlü imzaladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harry Potter filmlerindeki karakteriyle ünlenen Emma Watson, Bad Activist Collective isimli Filistin yanlısı aktivistlerin “Dayanışma bir eylemdir” yazılı pankartlarla yürüdüğü bir paylaşıma, Instagram hesabında yer verdiği için Yahudi lobisi ve İsrail tarafından anti-semitizm suçlamalarıyla karşı karşıya kalmıştı. İngiliz asıllı oyuncu Emma Watson’a Hollywood’dan destek geldi.

DÜNYA Ünlü oyuncunun Filistin’e destek paylaşımı İsrail’i rahatsız etti: Antisemitist suçlaması BİLDİRİ YAYIMLANDIİngiltere merkezli “Filistin’e destek veren sanatçılar” girişimi tarafından bir bildiri yayımlandı. Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Viggo Mortensen, Peter Capaldi, Maxine Peake, ünlü yönetmen Ken Loach, prodüktör James Shamus ve Oscar’a namzet gösterilen yönetmenler Asif Kapadai ile Mira Nair gibi dünya sinemasının önde gelen 40’tan fazla ünlü ismi tarafından imzalanan bildiriyle, antisemitizm suçlamalarına maruz kalan Emma Watson’a destek verildi. “EMMA WATSON’A KATILIYORUZ”Bildiride, ‘Uluslararası hukuk çerçevesinde insan hakları için mücadele eden Filistinlilerle anlamlı dayanışma da iç olmak üzere, “dayanışma bir eylemdir” paylaşımını desteklemek için Emma Watson’a katılıyoruz’ ifadesine yer verildi.

APARTHEID SUÇU İŞLİYOR

Metinde, İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün geçen yılki raporunda İsrail’in apartheid suçları işlediğine işaret ettiği belirtilerek, “İşgalci kuvvet İsrail ile askeri işgal ve apartheid sistemi altındaki insanlar olan Filistinliler arasındaki temel kuvvet dengesizliğini biliyoruz” vurgusu yapıldı.

DÜNYA Filistin’e destek veren ünlüler hedefte: New York Times’a tam sayfa ilan verdiler DOĞU KUDÜS VURGUSUWatson’a destek anlatım edilen bildiride ayrıca, işgalci gücün, geçtiğimiz Mayıs ayında dünyanın gündemine konu olan Doğu Kudüs mahalleleri Şeyh Cerrah ve Silwan’daki Filistinlileri evlerinden tahliye etmeye yönelik devam eden girişimlere de atıfta bulunuyor.

Peter Capaldi Maxine Peake Ken Loach Viggo Mortensen Asif Kapadai Mark Ruffalo

OYNAT 00:52 Dünyaca ünlü yıldız Bella Hadid Filistin için New York’ta düzenlenen eyleme katıldı Bella Hadid, cumartesi günü Filistin’e destek vermek üzere New York’ta düzenlenen eyleme katıldı.

Filistin asıllı gayrimenkul geliştiricisi Muhammed Enver Hadid’in kızı ‘süper model’ Bella Hadid’in geleneksel bir kıyafet giydiği, sima maskesi taktığı ve aka bir Filistin bayrağını dalgalandırdığı görüldü. {{ entity.comments.quantity }} YORUM BİR YORUM YAZIN BiP’te paylaş Telegram’da paylaş Whatsapp’ta paylaş Pinterest’te paylaş Flipboard’da paylaş E-posta gönder

Susan Sarandon Mira Nair


    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.